Հուլիսի 1-ին «Ուլիսը»2010-2011թթ. Եվրոպայի լիգայի առաջին որակավորման փուլում Երևանի «Հրազդան» մարզադաշտում խաղացել է «Բնեյ Եhուդայի» (Իսրայել) դեմ:
Չնայած նրան, որ երկու թիմերն էլ գոլեր խփելու հնարավորություն ունեին, խաղն ավարտվեց ոչ ոքի: Պատասխան խաղը կկայանա հուլիսի 8-ին Թել Ավիվում:
Խաղից հետո «Ուլիսի» գլխավոր մարզիչ Սևադա Արզումանյանը նշեց, որ նրա սաների գործողություններում հուզմունք էր նկատվում: «Մենք գոլ խփելու 4 իրական հնարավորություն ունեինք, բայց չկարողացանք օգտագործել դրանք: Մեզ խանգարեց Կարեն Ալեքսանյանի և Շոթա Ջիկինի վնասվածքը, որոնց ստիպված փոխարինեցինք»,- ասել է Արզումանյանը:
Իսկ իսրայելական ակումբի գլխավոր մարզիչ Դրոր Կաշտանը նշեց, որ նրա թիմն այդ խաղին սկսել է պատրաստվել 3 շաբաթ առաջ, և նրանց խաղին խանգարել է շոգը: «Հաշիվը մեզ համար ձեռնտու է, քանի որ հաջորդ խաղը կկայանա մեր մարզադաշտում, մենք այնտեղ կկարողանանք ավելի վստահ խաղալ և հաղթել»,- ասել է Կաշտանը:
Սևադա Արզումանյանի խոսքերով, գլխավորը, նրա թիմը սեփական հարկի տակ գոլ չընդունեց: «Պատասխան խաղում մրցակիցը ցույց կտա բաց ֆուտբոլ և մեզ կհաջողվի իրագործել այսօրվա չօգտագործված գոլային պահերը: Այնտեղ մեր կազմում որոշակի փոփոխությունենր կլինեն, կխաղան ավելի ակտիվ և արագ ֆուտբոլիստներ»,- ընդգծել է մարզիչը:

2 Июль 2010 - 09:32 AMT
1 июля “Улисс” в первом квалификационном этапе Лиги Европы сезона 2010-2011 на стадионе “Раздан” в Ереване сыграл против “Бней Ехуды” (Израиль).
Несмотря на то, что обе команды имели шанс забить голы, матч так и закончился нулевой ничьей. Ответная игра состоится 8 июля в Тель-Авиве.
После матча главный тренер “Улисса” Севада Арзуманян отметил, что в действиях его подопечных чувствовалось волнение. “У нас было 4 реальных возможности забить гол, но мы не смогли использовать их. Нам помешали травмы Карена Алексаняна и Шоты Джикии, которых вынужденно заменили”,- сказал Арзуманян.
А главный тренер израильского клуба Дрор Каштан отметил, что его команда к этой игре начала готовиться 3 недели назад, и хорошо сыграть им помешала жара. “Счет выгоден для нас, поскольку следующий матч состоится на нашем стадионе, там мы сможем сыграть более уверенно и победить”,- сказал наставник “Бней Ехуды”.
По мнению Севады Арзуманяна, главное, что его команда в домашнем матче не пропустила мяч. “В ответной игре, думаю, соперник покажет открытый футбол, и нам удастся реализовать сегодняшние неиспользованные голевые моменты. Там в нашем составе, наверное, будут некоторые изменения, будут играть более активные и быстрые футболисты”,- подчеркнул тренер.