Ալեքսանդրուպոլիսում (Հունաստան) ընթացող շիդոկան կարատեի աշխարհի առաջնությունում հայ մարզիկ Հովհաննես Իսոյանը (70 կգ ք/կ) գրավել է 2-րդ տեղը: Հայաստանը ներկայացնում էր նաև Բաբկեն Շագալյանը (90 կգ ք/կ): Առաջնությանը մասնակցել են 38 երկրների ներկայացուցիչներ:
«Ես մրցել եմ 3 մարզիկների հետ, սակայն ամենածանրն ուկրաինացու հետ մենամարտն էր: Կարող էի հաղթել նաև եզրափակչում, սակայն մրցավարները նախապատվությունը տվեցին հույն մարզիկին»,-ասել է Իսոյանը:
Ըստ Հայաստանի շիդոկան կարատեի ֆեդերացիայի նախագահ Հուսիկ Միրզիկյանի, օգոստոսի 7-8-ին Հայաստանում տեղի կունենա միջազգային մրցաշար, որին կմասնակցեն Իրանի, Վրաստանի, Բուլղարիայի ու Հունաստանի ներկայացուցիչները:

2 Июль 2010 - 11:15 AMT
В Александруполисе (Греция) на чемпионате мира по шидокан каратэ армянский спортсмен Оганнес Исоян (в/к 70) занял 2 место. Армению также представлял Бабкен Шагалян (в/к 90). На чемпионате принимали участие спортсмены из 38 стран.
“Я сразился с 3 спортсменами, но тяжелее всех был бой против украинца, который был подготовлен хорошо. Смог бы победить и в финале, но судьи отдали предпочтение греческому спортсмену”,- сказал Исоян.
По словам президента Федерации шидокан каратэ Армении Усика Мирзикяна, 7 и 8 августа в Армении состоится международный турнир, в котором примут участие представители из Ирана, Грузии, Болгарии и Греции.