5 Հուլիս 2010 - 08:41 AMT
Հանգստյան օրերին կայացան ֆուտբոլի Հայաստանի Բարձրագույն լիգայի 7-րդ և 14-րդ տուրի 2 խաղերը: 3 պարտությունից հետո առաջնությունում 2010-ի Հայաստանի գավաթակիր և երկրի գործող չեմպիոն «Փյունիկը» Վ. Սարգսյանի անվան հանրապետական մարզադաշտում ընդունեց «Կիլիկիային» և հաղթեց 4:2 հաշվով:
Այդ խաղում «Փյունիկի» կազմում դաշտ դուրս եկավ հարձակվող Հովհաննես Գոհարյանը, որը խաղացել է բելառուսական «ԲԱՏԷ»-ում և խփել առաջնությունում իր առաջին գոլը: Խաղի հաշիվը 10-րդ րոպեին բացեց Մարկոս Պիզելին, նա դարձավ երկու գոլի հեղինակ: «Փյունիկի» 4-րդ գոլը խփեց Արտակ Եդիգարյանը:
«Գանձասարը» Կապանի քաղաքային մարզադաշտում 1:2 հաշվով զիջեց «Իմպուլսին»: Ալբերտ Հովակիմյանի և Արման Մինասյանի գոլերի շնորհիվ «Իմպուլսը» 2:0 հաշվով առաջատար էր, «Գանձասարի» ֆուտբոլիստները միայն երկրորդ խաղակեսի ավելացված րոպեին կրճատեցին հաշիվը: Գոլի հեղինակ դարձավ Արթուր Քոչարյանը:
«Միկա»-«Ուլիս» և «Շիրակ»-«Բանանց» խաղերը տեղափոխվել են Եվրոպայի լիգայի խաղերի պատճառով:
Մրցաշարային աղյուսակը 32 միավորով շարունակում է գլխավորել «Բանանցը», «Ուլիսը» 32 միավորով 2-րդ տեղում է, «Փյունիկը»` 3-րդ (29 միավոր):

5 Июль 2010 - 08:41 AMT
В выходные состоялись 2 матча 7 и 14 тура Высшей Лиги Армении по футболу. После 3 поражений на чемпионате обладатель Кубка Армении 2010 года и действующий чемпион страны “Пюник” на республиканском стадионе имени Вазгена Саркисяна принял “Киликию” и смог одержать победу со счетом 4:2.
В этой игре в составе “Пюника” на поле вышел нападающий Оганнес Гоарян, который играл в белорусском “БАТЭ”, и забил свой первый гол на чемпионате. А счет игры на 10 минуте открыл Маркос Пизели, он стал автором дубля. 4 гол “Пюника” забил Артак Едигарян.
“Гандзасар” на городском стадионе Капана уступил “Импульсу” со счетом 1:2. Благодаря голам Альберта Овакимяна и Армана Минасяна “Импульс” вел со счетом 2:0, футболисты “Гандзасара” лишь на добавленной минуте второго тайма сократили счет. Гол забил Артур Кочарян.
Матчи “Мика”-“Улисс” и “Ширак”-“Бананц” перенесены из-за матчей Лиги Европы.
Турнирную таблицу продолжает возглавлять “Бананц” с 32 очками, “Улисс” с 29 очками на 2 месте, “Пюник” (29 очков) на 3 месте.