«Այաքսի» և Հայաստանի հավաքականի հարձակվող Էդգար Մանուչարյանը առաջիկայում կկարողանա վերադառնալ «Փյունիկ»
23-ամյա խաղացողը, որի պայմանագիրն Ամստերդամի ակումբի հետ լրանում է 2011 թվականին, մշատական վնասվածքների և մեծ մրցակցության պատճառով պայմանագրի մեծ մասը անցկացրեց «Այաքսի» երիտասարդական թիմում, իսկ վերջերս վարձակալության հիմունքով հանդես էր գալիս առաջին դիվիզիոնի «Ապելդոռնի» կազմում, հաղորդում է sport-express.ru-ն:
Երևանյան ակումբի մամլո ծառայությունում PanARMENIAN.Net-ի թղթակցին հայտնել են, որ ակումբը մտադիր է ձեռք բերել հարձակվողին, սակայն վերջնական որոշման մասին հայտնի կդառնա հուլիսի 12-ին` «Փյունիկի» գլխավոր մարզիչ Վարդան Մինասյանի մամլո ասուլիսում:

Форвард "Аякса" и сборной Армении Эдгар Манучарян в ближайшем будущем cможет вернуться в "Пюник".
23-летний игрок, чей контракт с амстердамским клубом истекает в 2011 году, из-за хронических травм и внушительной конкуренции за место в составе, большую часть времени провел в молодежной команде "Аякса", а последнее время на правах аренды выступал за "Апелдорн" из первого дивизиона, передает sport-express.ru.
Из пресс-службы ереванского клуба корреспонденту PanARMENIAN.Net сообщили, что клуб намерен приобрести нападающего, но конечное решение станет известно 12 июля – на пресс-конференции главного тренера “Пюника” Вардана Минасяна.