20 Հուլիս 2010 - 15:30 AMT
Հուլիսի 21-ին Չեմպիոնների լիգայի որակավորման երկրորդ փուլում «Փյունիկը» Երևանի Վ. Սարգսյանի անվան հանրապետական մարզադաշտում պատասխան խաղով հանդես կգա Սերբիայի «Պարտիզանի» դեմ:
«Պարտիզան» թիմի գլխավոր մարզիչ Ալեքսանդր Ստանոևիչը Երևանում տեղի ունեցած մամլո ասուլիսի ժամանակ ասել է, որ իր սաները Երևան են եկել հաղթելու համար և ցուցադրելու են իրենց բոլոր հնարքները: «Բելգրադում մենք շատ առիթներ ունեինք գոլ խփելու, սակայն այստեղ փորձելու ենք ավելի լավ խաղալ: Կարծում եմ, ֆանատներ շատ կլինեն, և նրանք մեզ լավ կընդունեն», – ասել է Ստանոևիչը:
Չնայած առաջին խաղի 3:1 հաշվով հաղթանակին, «Պարտիզանի» մարզիչը գտնում է, որ այդ հաշիվը բավարար չի նրանց հաջորդ փուլ դուրս գալու համար: «Երևանում, ինչպես միշտ, մենք գրոհային ֆուտբոլ ցույց կտանք ու միայն պաշտպանության մասին չենք մտածի», – ընդգծել է մարզիչը:
Թիմը Չեմպիոնների լիգայի և Եվրոպայի լիգայի խաղերի մեծ փորձ ունի, սակայն Ստանոևիչի խոսքերի համաձայն, հիմա մտածում է միայն «Փյունիկի» հետ խաղի մասին:

20 Июль 2010 - 15:30 AMT
“Пюник” 21 июля во втором квалификационном этапе Лиги Чемпионов на республиканском стадионе имени Вазгена Саркисяна в Ереване проведет ответный матч против “Партизана” (Сербия).
Главный тренер “Партизана” Александр Станоевич на пресс-конференции в Ереване сказал, что его подопечные приехали в Армению за победой и покажут все свои возможности. “В Белграде у нас было много шансов забить голы, но здесь постараемся сыграть лучше. Думаю, что фанатов будет много, и они нас примут хорошо”,- сказал Станоевич.
Несмотря на победу в первой игре со счетом 3:1, тренер “Партизана” считает, что этот счет не обеспечит выход в следующий этап: “В Ереване мы покажем, как всегда, атакующий футбол и не будем думать только о защите”,- подчеркнул главный тренер.
Команда имеет опыт игры в Лиги Чемпионов и в Лиги Европы, но, по словам Станоевича, они сейчас думают только об игре против “Пюника”.