Ուկրաինայի ֆուտբոլի առաջնությունում արդեն 3 տուր է կայացել: Դոնեցկի «Մետալուրգը», որտեղ հանդես են գալիս Հայաստանի երիտասարդական ու ազգային հավաքականների ֆուտբոլիստներ Հենրիկ Մխիթարյանն ու Արտակ Դաշյանը, 3-րդ տուրոմ խաղացել է «Տավրիայի» հետ:
«Տավրիայի» ֆուտբոլիստները բացեցին հաշիվն արդեն 10-րդ րոպեին, իսկ հետո կրկնապատկեցին հաշիվը: «Մետալուրգի» միակ գոլը 76-րդ րոպեին խփեց Մխիթարյանը: Խաղն ավարտվեց «Տավրիայի» հաղթանակով 2:1 հաշվով:
Ուկրաինայի Առաջին լիգայի մրցաշարային աղյուսակում «Մետալուրգը» նահանջեց 7-րդ տեղը` 4 միավորով: Հաջորդ խաղը Դոնեցկի ակումբը կանցկացնի օգոստոսի 1-ին «Մետալիստի» հետ:

На чемпионате Украины по футболу уже сыгран 3 тур. Донецкий “Металлург”, где выступают футболисты молодежной и национальной сборной Армении Генрих Мхитарян и Артак Дашян, в 3 туре сыграл против “Таврии”.
Футболисты “Таврии” открыли счет уже на 10 минуте, а затем удвоили счет. Единственный гол “Металлурга” на 76 минуте забил Мхитарян. Игра закончилась победой “Таврии” со счетом 2:1.
В турнирной таблице Премьер-Лиги Уикраины “Металлург” опустился на 7 место с 4 очками. Следующий матч донецкий клуб проведет 1 августа, соперник будет “Металлист”.