5 Օգոստոս 2010 - 13:55 AMT
Հայաստանի կառավարությունը օգոստոսի 5-ին կայացած գործադիրը ՀՀ էներգետիկայի և բնական պաշարների նախարար Արմեն Մովսիսյանին պարտավորեցրել է ապահովել ՀՎԷԷ հիմնադրամի կողմից 100 տոկոս մասնակցությամբ վարկային կազմակերպության հիմնադրումը` էներգետիկ ոլորտում ներդրողների վարկային պահանջարկի բավարարման նպատակով: Այդ մասին հաղորդում է ՀՀ կառավարության մամլո ծառայությունը:
Ընկերության կազմակերպաիրավական տեսակը կլինի փակ բաժնետիրական ընկերություն (ՓԲԸ)` 200 մլն դրամ կանոնադրական կապիտալով։ «Այն ստեղծվող վարկային կազմակերպության կանոնադրական կապիտալում ներդնելու համար հիմնադրամին կհատկացվի ՀԲ աջակցությամբ իրականացվող վերականգնվող էներգետիկայի ծրագրի միջոցներից մարված գումարների հաշվին»,- նշվում է հաղորդագրության մեջ:

5 Август 2010 - 13:55 AMT
Правительство Армении на заседании 5 августа обязало министра энергетики и природных ресурсов РА Армена Мовсисяна обеспечить основание кредитной организации с 100-процентным участием Фонда возобновляемой энергетики и энергосбережения Армении с целью удовлетворения кредитного спроса инвесторов в энергетической сфере Армении. Об этом сообщает пресс-служба правительства РА.
Организационно-правовой формой компании будет – закрытое акционерное общество (ЗАО), с уставным капиталом 200 млн. драмов. “Эта сумма для вложения в уставной капитал создаваемой кредитной организации будет выделена Фонду за счет погашенных сумм из средств осуществляемой при содействии ЦБ программы возобновляемой энергетики”, – отмечается в сообщении.