14 Օգոստոս 2010 - 09:10 AMT
Showtime հեռուտսաընկերությունն ավարտում է 4 բռնցքամարտիկների մասնակցությամբ թեթևագույն քաշային կարգում մրցաշարի անցկացման նախապատրաստությունը: Մասնակցում են` երկու քաշային կարգերում աշխարհի նախկին չեմպիոն Վիկ Դարչինյանը (Հայաստան), IBF վարկածով չեմպիոն Յոննի Պերեսը (Կոլումբիա), նույն քաշային կարգում աշխարհի նախկին չեմպիոն Ջոզեֆ Ագբեկոն (Գանա) և տիտղոսների հավակնորդ Աբներ Մարեսը (Մեքսիկա), հաղորդում է allboxing.ru-ն` մեջբերելով ESPN.com-ին:
Ի տարբերություն Super Sixi` այդ մրցաշարը տեղի կունենա օլիմպիական համակարգով և կիսաեզրափակիչում Դարչինյանը կհանդիպի Աբներ Մարեսի հետ, Յոննի Պերեսը և Ջոզեֆ Ագբեկոն կանցկացնեն խաղ-ռևանշներ: Այդ երկու մենամարտերը տեղի կունենան մի բռնցամարտի շոուի ժամանակ, որը ենթադրաբար տեղի կունենա նոյեմբերի 6-ին կամ դեկտեմբերի 18-ին, հաստատել է Դարչինյանի և Պերեսի փրոմոութեր Գերի Շոուն:
«Ես պետք է հանդիպեմ Showtime-ի ներկայացուցիչ Քեն Հերշմանի հետ, սակայն մենամարտերը կկայանան,- ասել է Շոուն: – Կարծում եմ, մենք ամեն ինչի մասին պայմանավորվել ենք: Ես պայմանագրերը կստորագրեմ Վախթանգի և Պերեսի անունից»:
Ի սկզբանե նախատեսվում էր 6 բռնցքամարտիկների մասնակցություն Super Six-ի նմանությամբ, սակայն WBC և WBO վարկածներով չեմպիոն Ֆերնանդո Մոնտիելյայի և գերթեթև քաշային կարգում նախկին չեմպիոն Նոնիտո Դոնեյրի փրոմոութեր Բոբ Արումը չի հետաքրքրվել դրանով:

14 Август 2010 - 09:10 AMT
Телеканал Showtime завершает подготовку к проведению турнира в легчайшем весe с участием четырех боксеров: экс-чемпиона мира в двух весовых категориях Вика Дарчиняна (Армения), чемпиона IBF в этом весе Йонни Переса (Колумбия), бывшего чемпиона мира в той же весовой категории Джозефа Агбеко (Гана) и экс-претендента на титулы Абнера Мареса (Мексика) сообщает allboxing.ru со ссылкой на ESPN.com.
В отличие от Super Six этот турнир будет проходить по олимпийской системе и в полуфинальной стадии Вахтанг Дарчинян встретится с Абнером Маресом, а Йонни Перес и Джозеф Агбеко проведут матч-реванш. Оба этих поединка состоятся в одном боксерском шоу, которое предположительно пройдет 6 ноября или 18 декабря, подтвердил промоутер Дарчиняна и Переса Гэри Шоу.
“Мне еще нужно встретиться с представителем Showtime Кеном Хершманом, однако поединки состоятся, – сказал Шоу. – Думаю, мы обо всем договорились. И я подпишу контракты от имени Вахтанга и Переса”.
Первоначально планировалось участие шести боксеров, по аналогии с Super Six, однако промоутер чемпиона WBC и WBO в легчайшем весе Фернандо Монтиеля и экс-чемпиона мира в наилегчайшем весе Нонито Донэйра Боб Арум не проявил к этому интереса, пообещав устроить им очный поединок в конце этого года.