Ֆուտբոլի «Խիմկի» ակումբի դարպասապահ Ռոման Բերեզովսկուն հրավիրել են Հայաստանի ազգային հավաքականում խաղալու, որը սեպտեմբերի 3-ին Երևանում և սեպտեմբերի 7-ին Սկոպյեում անցկացնելու է 2010 թ. Եվրոպայի առաջնության ընտրական խաղեր` Իռլանդիայի հավաքականի և Մակեդոնիայի հավաքականի հետ:
Ակումբի պաշտոնական կայքէջում տեղադրված հարցազրույցում Բերեզովսկին պատմել է Հայաստանի մասին. «Ես գիտեմ հայերեն և լավ հասկանում եմ մարդկանց, գիտեմ նաև այդ երկրի ավանդույթները: Հայաստանում մարդիկ շատ հյուրասեր են: Եթե, օրինակ` հայկական ակումբում նոր խաղացող է գալիս, նա շատ ավելի հեշտությամբ է հարմարվում, քան Ռուսաստանում: Հյուրընկալությունը, թերևս, այդ երկրում ամենակարևոր բանն է, նաև կլիման է հիանալի այնտեղ»:

17 Август 2010 - 10:10 AMT
Голкипер футбольного клуба “Химки” Роман Березовский вызван в национальную сборную Армении, которая 3 сентября в Ереване и 7 сентября в Скопье проведет отборочные матчи Чемпионата Европы 2012 года против сборной Ирландии и сборной Македонии соответственно.
В интервью официальному сайту клуба Березовский рассказал об Армении. “Я знаю армянский язык и хорошо понимаю людей, знаю обычаи этой страны. В Армении живут очень гостеприимные люди. Если, например, в армянский клуб придет новый игрок, ему будет значительно легче адаптироваться, чем здесь, в России. Это гостеприимство, пожалуй, и есть главное в этой стране. Еще климат там прекрасный”,- сказал вратарь.