30 Օգոստոս 2010 - 09:40 AMT
Հայաստանի ֆուտբոլի բարձրագույն լիգայի 19-րդ փուլում չորս խաղ է կայացել: Կենտրոնական խաղում «Բանանցը» ընդունեց «Փյունիկին»: Առաջին խաղակեսից հետո «Փյունիկի» ֆուտբոլիստները առաջ էին անցել հաշվում, գոլեր խփեցին Կարլեն Մկրտչյանն ու Էդգար Մանուչարյանը: Սակայն երկրորդ խաղակեսում Դենիրա Օրտեգան կարողացավ երկու գնդակ խփել և խաղն ավարտվեց 2:2 հաշվով: Հաղթանակի դեպքում «Փյունիկը» կկարողանար կրճատել միավորների տարբերությունը` հասցնելով այն երկուսի, սակայն առաջնության առաջատար «Բանանցն» կատարեց իր առջև դրված խնդիրն ու գլխավորում է աղյուսակը 45 միավորով: «Փյունիկը» երկրորդ տեղում է 40 միավորով:
«Ուլիսը» չկարողացավ զբաղեցնել երկրորդ տեղը, ոչ ոքի խաղալով «Կիլիկայի» հետ, խաղն ավարտվեց 0:0 հաշվով: Հայաստանի 2009-ի բրոնզե մրցանակակիրը 39 միավորով 3-րդ տեղում է:
«Միկան» նվազագույն հաշվով հաղթեց «Գանձասարին» Էդնեյ դե Օլիվեյրայի գոլի շնորհիվ: Իսկ «Իմպուլսն» ու «Շիրակը» 2-ական գոլ խփեցին մրցակցի դարպասներին, խաղն ավարտվեց 2:2 հաշվով:

30 Август 2010 - 09:40 AMT
В 19 туре Высшей Лиги Армении по футболу были сыграны четыре матча. В центральном матче “Бананц” на республиканском стадионе имени Вазгена Саркисяна принял клуб “Пюник”. После первого тайма футболисты “Пюника” вели в счете, голы забили Карлен Мкртчян и Эдгар Манучарян. Но во второй половине Денира Ортега смог оформить дубль, и матч закончился со счетом 2:2. В случае победы “Пюник” смог бы сократить разницу очков до двух, но лидер чемпионата “Бананц” справился со своей задачей и возглавляет турнирную таблицу с 45 очками, “Пюник” с 40 очками на втором месте.
Подняться на 2 место не смог “Улисс”, который сыграл вничью с “Киликией”, матч закончился со счетом 0:0. Бронзовый призер чемпионата Армении 2009 года с 39 очками занимает 3 место.
“Мика” с минимальным счетом победила “Ганздасар” благодаря голу Эднея де Оливейры. А “Импульс” и “Ширак” отправили по 2 гола в ворота соперника, матч закончился со счетом 2:2.