10 Սեպտեմբեր 2010 - 09:14 AMT
Մինչև տարեվերջ ՀՀ հունահռոմեական ոճի ըմբշամարտի հավաքականը կմասնակցի Ֆրանսիայի և Մոնակոյի միջազգային մրցաշարերին
ՀՀ հունահռոմեական ոճի ըմբշամարտի հավաքականը Մոսկվայում կայացած աշխարհի առաջնությունում նվաճել է 2 արծաթե և 1 բրոնզե մեդալ: Արսեն Ջուլֆալակյանը (74 կգ ք/կ) և Յուրի Պատրիկեևը (120 կգ ք/կ) նվաճեցին արծաթ, իսկ Ռոման Ամոյանը (55 կգ ք/կ)` բրոնզ:
Հայաստանի հավաքականի գլխավոր մարզիչ Լևոն Ջուլֆալակյանը PanARMENIAN.Net –ի թղթակցի հետ զրույցում ասել է, որ գոհ է թիմի նվաճումներից, անկախ որոշ տեխնիկական սխալներից: «Ես ավելին էի սպասում Արման Ադիկյանից ու Վահան Ջուղարյանից, սակայն, կարծում եմ, որ նրանք դասեր կքաղեն իրենց ելույթներից: Մինչև տարեվերջ ՀՀ հունահռոմեական ոճի ըմբշամարտի հավաքականը կմասնակցի Ֆրանսիայի և Մոնակոյի միջազգային մրցաշարերին»,- ասել է նա: Մոնակոյի մրցաշարին կմասնակցեն Հայաստանի, Իտալիայի, Մոնակոյի, Ադրբեջանի ու Թուրքիայի հավաքականները: 2010թ. հայ ըմբիշները կավարտեն ուսումնամարզական հավաքով, որը տեղի կունենան նոյեմբերին ու դեկտեմբերին:

10 Сентябрь 2010 - 09:14 AMT
До конца года греко-римская сборная Армении примет участие в международных турнирах во Франции и в Монако
Греко-римская сборная Армении на чемпионате мира по борьбе в Москве завоевала 2 серебряные и 1 бронзовую медаль. Арсен Джулфалакян (в/к 74) и Юрий Патрикеев (в/к 120) завоевали серебряные медали, а Роман Амоян (в/к 55) – бронзовую.
Главный тренер сборной Армении Левон Джулфалакян в беседе с корреспондентом PanARMENIAN.Net сказал, что доволен достижениями команды, несмотря на некоторые технические ошибки. «Я ожидал большее от Армана Адикяна и Ваана Джугаряна, но думаю, что они извлекут урок из своих выступлений. Чемпионатом мира наш турнирный график не завершается, и до конца года мы примем участие в двух международных турнирах», – сказал наставник сборной Армении.
В ноябре греко-римская сборная примет участие в международном турнире во Франции, а в начале декабря – в Монако: “Этот турнир под названием «Спорт и мир» организуется принцем Монако. К участию в нем приглашены сборные Армении, Италии, Монако, Азербайджана и Турции».
2010 год армянские греко-римские борцы завершат учебно-тренировочными сборами, которые пройдут в ноябре и декабре.