15 Սեպտեմբեր 2010 - 12:10 AMT
Բռնցքամարտի Հայաստանի հավաքականը հոկտեմբերի 21-24-ը կմասնակցի Եվրոպայի գավաթի խաղարկությանը, որը տեղի կունենա Խարկովում:
PanARMENIAN.Net-ի թղթակցի հետ զրույցում հավաքականի գլխավոր մարզիչ Ռաֆայել Մեհրաբյանն ասել է, որ Եվրոպայի գավաթում Հայաստանը կներկայացնի 4 բռնցքամարտիկ. «Այդ մրցաշարին մասնակցելու են Եվրոպայի և աշխարհի առաջնությունների մրցանակակիրներ` ԵԱ բրոնզե մեդալակիր Հովհաննես Դանիելյանը (48 ք/կ), Եվրոպայի չեմպիոն Հրաչիկ Ջավախյանը (64 ք/կ), 2009-ի աշխարհի արծաթե մեդալակիր Անդրանիկ Հակոբյանը (75 ք/կ) և ԵԱ բրոնզե մեդալակիր Արթուր Խաչատրյանը (81 ք/կ)»,- ասել է Մեհրաբյանը:
Մինչև Եվրոպայի գավաթի խաղարկությունը հավաքականը կանցկացնի երկու ուսումնամարզական հավաք` սեպտեմբերի 17-28-ը Ծաղկաձորում, հոկտեմբերի 3-20-ը` Աբովյանում: «Աբովյանում մեզ կմիանան բռնցքամարտիկներ Մարոկկոյից: Կարծում եմ, որ այդ համատեղ հավաքը մեր բռնցքամարտիկներին փորձ կտա, քանի որ Մարոկկոյի բռնցքամարտիկները շատ ուժեղ են և տեխնիկապես լավ պատրաստված»,- ընդգծել է Հայաստանի հավաքականի մարզիչը:

Сборная Армении по боксу 21-24 октября примет участие в розыгрыше Кубка Европы, который пройдет в Харькове.
В беседе с корреспондентом PanARMENIAN.Net главный тренер сборной Рафаэль Меграбян сказал, что в Кубке Европы Армению представят четыре боксера: “На этот турнир отправятся призеры чемпионатов Европы и мира – бронзовый медалист ЧЕ Оганнес Даниелян (в/к 48), чемпион Европы Грачик Джавахян (в/к 64), серебряный призер мира 2009 года Андраник Акопян (в/к 75) и бронзовый призер ЧЕ Артур Хачатрян ( в/к 81)”,- сказал Меграбян.
До розыгрыша Кубка Европы сборная проведет два учебно-тренировочных сборов: 17-28 в Цахкадзоре и 3-20 октября в Абовяне. “В Абовяне к нам присоединятся боксеры из Марокко. Думаю, этот совместный сбор даст нашим боксерам опыт, поскольку марокканские спортсмены очень сильные и технически хорошо подготовлены”,- подчеркнул наставник сборной Армении.