16 Սեպտեմբեր 2010 - 13:51 AMT
Լիոնում կայացավ Դևիսի Գավաթ-2010 մրցույթի երկրորդ կիսաեզրափակչի վիճակահանությունը, որում ելույթ կունենան Արգենտինայի ու Ֆրանսիայի հավաքականները:
Սեպտեմբերի 17-ից կորտ դուրս կգան ֆրանսիացի Միշել Լյոդրան ու արգենտինացի Խուան Մոնակոն: Առաջին մրցութային օրվա երկրորդ «մենախաղում» իրենց ուժերը կչափեն Գաել Մոնֆիսն ու Դավիթ Նալբանդյանը:
Սեպտեմբերի 18-ին զույգային հանդիպմանը ֆրանսիացիների կապիտան Գի Ֆորժեն առաջադրել է Առնո Կլեմանին ու Միշել Լյոդրին, իսկ Արգենտինայի հավաքականի կապիտանի ընտրությունը կանգ է առել Էդուարդ Շվանկի և Օրասիո Սեբալյոսի վրա:
Ամփոփիչ մրցութային օրը առաջինը կորտ դուրս կգան Մոնֆիսն ու Մոնակոն, որոնց հետո կփոխարինեն Լյոդրան ու Նալբանդյանը:
Հանդիպումները կկայանան Լիոնում` «Palais des Sports de Gerland» արենայում, որը 5910 հանդիսատես է տեղավորում, հաղորդում է gotennis.ru-ն:
Ֆրանսիայի ու Արգենտինայի հավաքականների ուղիներն արդեն չորս անգամ հատվել են պաշտոնական հանդիպումների ժամանակ, և առայժմ հարավամերիկացիները ոչ մի հաղթանակ չեն տարել: Ճիշտ է, մրցակիցների միջև վերջին հանդիպումն արդեն հեռավոր 1985 թվականին է տեղի ունեցել:

В Лионе состоялась жеребьевка второго полуфинального поединка Кубка Дэвиса-2010, в котором сыграют сборные Аргентины и Франции.
Первыми в 17 сентября на корт выйдут француз Мишель Льодра и аргентинец Хуан Монако. Во второй “одиночке” первого игрового дня сойдутся Гаэль Монфис и Давид Налбандян.
18 сентября на парную встречу капитан французов Ги Форже заявил Арно Клемана и Мишеля Льодра, а наставник аргентинской сборной Тито Васкес остановил свой выбор на Эдуарде Шванке и Орасио Себальосе. В заключительный игровой день первыми на корт выйдут Монфис и Монако, которых затем сменят Льодра и Налбандян.
Матчи пройдут в Лионе на арене “Palais des Sports de Gerland”, которая вмещает 5,910 зрителей, сообщает gotennis.ru. Четыре раза уже пересекались пути сборных Франции и Аргентины в официальных встречах, и пока в активе южноамериканцев нет ни одной победы. Правда, последний матч между соперниками датирован далеким уже 1985 годом.