17 Սեպտեմբեր 2010 - 11:33 AMT
Դավիթ Նալբանդյան. Ֆրանսիացիները ուժեղ են մենախաղում և զուգախաղում, սակայն, մենք պետք է վաստակենք 3 միավոր
Սեպտեմբերի 17-ին Լիոնում մեկնարկում է Դևսիս գավաթի կիսաեզրափակիչ խաղերի շարքը Ֆրանսիայի ու Արգենտինայի հավաքականների միջև: Այսօր Դավիթ Նալբանդյանի մրցակիցը աշխարհի 15-րդ ռակետ Գաել Մոնֆիսն է: Ֆրանսիայի հավաքականի մասին Դավիթ Նալբանդյանն ասել է. «Ֆրանսիացիները ուժեղ են մենախաղում և զուգախաղում, սակայն, մենք պետք է վաստակենք 3 միավոր»:
Մյուս խաղերում կհանդիպեն Միշել Լիդորան ու Խուան Մոնակոն: Սպետեմբերի 18-ին կխաղան Առնո Կլեմանն ու Միշել Լիոդարը, իսկ արգենտինական հավաքականի մարզիչն ընտրել է Էդուարդ Շվանկեին ոի Օրասիո Սեբալյոսին:

17 сентября в Лионе начинается серия полуфинальных встреч в Кубке Дэвиса между сборными Франции и Аргентины.
И сегодня соперник Давида Налбандяна – 15 ракетка мира Гаэль Монфис. О сборной Франции Налбандян сказал следующее: “Французские теннисисты сильны и в одиночных, и в парных разрядах, но мы должны заработать три очка. Хорошо, что играю в пятницу и в воскресенье, таким образом, у меня остается день для отдыха”,- слова Налбандяна цитирует официальный сайт теннисиста.
В других матчах сыграют Мишель Льодра и Хуан Монако. 18 сентября на парную встречу, капитан французов Ги Форже заявил Арно Клемана и Мишеля Льодра, а наставник аргентинской сборной Тито Васкес остановил свой выбор на Эдуарде Шванке и Орасио Себальосе.
В заключительный игровой день первыми на корт выйдут Монфис и Монако, которых затем сменят Льодра и Налбандян.