Սեպտեմբերի 26-28-ը Ծաղկաձորում տեղի կունենա Արևելյան Եվրոպայի հակադոպինգային կազմակերպության խորհրդի նիստը: Նիստը կազմակերպվել է միջազգային հակադոպինգային գործակալության (WADA), Հայաստանի Ազգային օլիմպիական կոմիտեի և սպորտային բժշկության հանրապետական հակադոպինգային կենտրոնի կողմից:
Նիստին կմասնակցեն 10 երկրների ներկայացուցիչներ` Հայաստան, Ալբանիա, Բելառուս, Բոսնիա-Հերցեգովինա, Վրաստան, Մակեդոնիա, Մոլդովա, Սերբիա, Ռուսաստան և Ուկրաինա: Քննարկվելու է նաև նախկին ԽՍՀՄ երկրների համար դոպինգ-կենտրոնի բացման հարցը: Այդ կենտրոնի կառուցման հավակնորդը Բելառուսի մայրաքաղաք Մինսկն է: Այդ մասին PanARMENIAN.Net-ին հաղորդել է Հայաստանի Ազգային օլիմպիական կոմիտեի մամլո ծառայությունը:

26-28 сентября в Цахкадзоре пройдет заседание совета Антидопинговой организации Восточной Европы. Заседание организовано международным антидопинговым агентством (WADA), Национальным Олимпийским комитетом Армении и республиканским антидопинговым центром спортивной медицины.
В заседании примут участие делегации из 10 стран: Армении, Албании, Белоруссии, Боснии-Герцеговины, Грузии, Македонии, Молдовы, Сербии, России и Украины. Во время заседания пройдут совещания, квалификационные учебные семинары для допинг-офицеров. Так же будет обсужден вопрос создания допинг-центра для стран бывшего Советского Союза. Претендентом на строительство этого центра является столица Белоруссии – Минск. Об этом PanARMENIAN.Net сообщили в пресс- службе Национального Олимпийского комитета Армении.