28 Սեպտեմբեր 2010 - 05:50 AMT
Սեպտեմբերի 27-ին Շախմատի համաշխարհային օլիմպիադայում կայացել է 6-րդ տուրը: Հայաստանի տղամարդկանց հավաքականի մրցակիցը Վրաստանի հավաքականն էր: Հանդիպումն ավարտվել է 2:2 հաշվով:
6-րդ տուրից հետո Հայաստանը զբաղեցնում է 2-րդ տեղը, իսկ Վրաստանը, որն օլիմպիադայի առաջատարն էր, իջել է 3-րդ տեղը, առաջին տեղում Ուկրաինայի հավաքականն է:
7-րդ տուրում, որը կայանալու է սեպտեմբերի 28-ին, Հայաստանի հավաքականը խաղալու է Ադրբեջանի դեմ, որը մրցաշարային աղյուսակում զբաղեցնում է 8-րդ տեղը:
Այս հանդիպմանը կայանալու են հետևյալ պարտիաները. Լևոն Արոնյան- Շահրիյար Մամեդյարով, Վլադիմիր Հակոբյան- Թեյմուր Ռաջաբով, Գաբրիել Սարգսյան- Ռաուֆ Մամեդով, Արման Փաշիկյան – Հադիր Հուսեյնով:

28 Сентябрь 2010 - 05:50 AMT
27 сентября на Всемирной шахматной олимпиаде был сыгран 6 тур. Соперником мужской сборной Армении была сборная Грузии. Встреча закончилось со счетом 2:2.
После 6 тура сборная Армении поднялась на второе место, а Грузия, которая была лидером Олимпиады, на 3 месте, первое место занимает сборная Украины. В 7 туре, который состоится 28 сентября, подопечные Аршака Петросяна сыграют против сборной Азербайджана, которая в таблице занимает 8 место. В этом противостоянии будут сыграны следующие партии: Левон Аронян- Шахрияр Мамедъяров, Владимир Акопян- Теймур Раджабов, Габриель Саркисян- Рауф Мамедов, Арман Пашикян- Гадир Гусейнов.