Սեպտեմբերի 28-ին տեղի ունեցավ Հայաստանի ֆուտբոլի առաջնության 22-րդ տուրը: Վազգեն Սարգսյանի անվան հանրապետական մարզադաշտում «Բանանցն» ընդունեց «Միկային»:
Առաջին գոլը խփեց Դենիրա Օրտեգան: «Միկային» 12 րոպե պահանջվեց հաշիվը հավասարեցնելու համար՝ աչքի ընկավ Նարեկ Բեգլարյանը: Սակայն, «Բանանցին» այնուամենայնիվ հաջողվեց հաղթանակ կորզել խաղի ավարտին: 90-րդ րոպեին Արթուր Ոսկանյանը իրացրեց 11-մետրանոց հարվածն ու հաղթանակ բերեց իր թիմին: Խաղն ավարտվեց 2:1 հաշվով:
Այդ հաղթանակից հետո «Բանանցը» 52 միավորով գլխավորում է ՀՀ առաջնության մրցաշարային աղյուսակը՝ 3 միավորի առավելություն ունենալով «Փյունիկի» հանդեպ, որը 49 միավորով երկրորդ տեղում է: Առաջատարների եռյակը եզրափակում է «Ուլիսը» 42 միավորով:

28 Сентябрь 2010 - 15:00 AMT
28 сентября прошел центральный матч 22 тура чемпионата Армении по футболу. На республиканском стадионе имени Вазгена Саркисяна “Бананц” принял “Мику”.
Первый гол матча после розыгрыша мяча с Ноа Касулей забил Денира Ортега. “Мике» понадобилось 12 минут, чтобы сравнять счет, отличился Нарек Бегларян. Но “Бананцу», все таки, удалось вырвать победу под конец игры. На 90 минуте Артур Восканян реализовал 11-метровый удар и принес победу своей команде. Матч закончился со счетом 2:1.
После этой победы “Бананц” с 52 очками лидирует в турнирной таблице чемпионата Армении, опережая своего ближайшего соперника “Пюник” на 3 очка, который с 49 очками на втором месте. Тройку сильнейших замыкает “Улисс” с 42 очками.