Հայաստանի ազգային հավաքականի մարզչական շտաբը` Վարդան Մինասյանի գլխավորությամբ հրապարակեց թիմի կազմը, որը կնախապատրաստվի 2012թ. Եվրոպայի առաջնության ընտրական հանդիպումներին Սլովակիայի և Անդորրայի ընտրանիների հետ, հաղորդում է ՀՖՖ մամլո ծառայությունը:
Հայաստանի հավաքականը հանդես գալիս հետևյալ կազմով`
Ռոման Բերեզովսկի «Խիմկի», Ռուսաստան Գևորգ Կասպարով «Միկա» Ստեփան Ղազարյան «Բանանց»
Սարգիս Հովսեփյան «Փյունիկ» Ռոբերտ Արզումանյան «Ռանդերս», Դանիա Արարատ Առաքելյան «Բանանց» Հրայր Մկոյան «Միկա» Հովհաննես Համբարձումյան «Բանանց» Արտակ Եդիգարյան «Փյունիկ» Արթուր Յուսպաշյան «Փյունիկ» Վահագն Մինասյան «Փյունիկ»
Կառլեն Մկրտչյան «Փյունիկ» Արթուր Եդիգարյան «Պաս», Իրան Դավիթ Մանոյան «Փյունիկ» Էդգար Մալաքյան «Փյունիկ» Լևոն Պաչաջյան «Սանատ Նավթ», Իրան Հենրիխ Մխիթարյան «Շախտյոր», Ուկրաինա
Գևորգ Ղազարյան «Փյունիկ» Էդգար Մանուչարյան «Փյունիկ» Մարկոս Պիզզելի «Փյունիկ» Յուրա Մովսիսյան «Ռանդերս», Դանիա Հովհաննես Գոհարյան «Փյունիկ»

5 октября тренерский штаб сборной Армении по футболу под руководством Вардана Минасяна заявил состав сборной Армении, которая сыграет в отборочных матчах EURO-2012 против сборных Словакии и Андорры. Матч со Словакией пройдет 8 октября на республиканском стадионе имени Вазгена Саркисяна, а с Андоррой- 12 октября.
В сборную приглашены следующие футболисты:
Вратари: Роман Березовский (“Химки”, Россия), Геворк Каспаров (‘’Мика’’), Степан Казарян (“Бананц”). Защитники: Саркис Овсепян (“Пюник”), Роберт Арзуманян (“Рандерс” Дания), Грайр Мкоян (“Мика”), Арарат Аракелян (“Бананц”), Оганнес Амбарцумян (“Бананц”), Артак Едигарян (“Пюник”), Артур Юспашян (“Пюник”) и Ваагн Минасян (“Пюник”). 8
Полузащитники: Карлен Мкртчян (“Пюник”), Артур Едигарян (“Пас”, Иран), Давид Маноян (“Пюник”), Эдгар Малакян (“Пюник”), Левон Пачаджян (“Санат Навт”, Иран), Генрих Мхитарян (“Шахтер”, Украина).
Нападающие: Геворк Казарян (“Пюник”), Эдгар Манучарян (“Пюник”), Маркос Пиззели (“Пюник”), Юра Мовсисян (“Рандерс” Дания) и Оганнес Гоарян (“Пюник”).