Սլովակիայի հավաքականի կիսապաշտպան Միրոսլավ Ստոխը նախքան Հայաստանի ու Սլովակիայի միջև հանդիպման համար Երևան ժամանելն ասել է, որ Հայաստանի հետ հանդիպումը բավական դժվար է լինելու: «Մեր հավաքականի հաշվին արդեն վեց միավոր կա, բայց հիանալի կլիներ, եթե մեզ հաջողվեր ևս վեց միավոր ձեռք բերել այդ երկու հանդիպումների արդյունքում,- Ստոխի խոսքերն է մեջբերում Սլովակիայի Ֆուտբոլային Ասոցիացիայի պաշտոնական կայքը:- Մենք ուզում ենք հաղթել, բայց անձամբ ես չգիտեմ, թե ինչ կարելի է սպասել հայ ֆուտբոլիստներից, քանի որ նրանք շատ վտանգավոր են: Իռլանդիան Երևանում միայն հրաշքով հաղթանակ տարավ` 1:0, իսկ Մակեդոնիայում խաղը ոչ ոքի ավարտվեց»:
Հայաստան-Սլովակիա հանդիպումը կկայանա EURO-2012 նախընտրական մրցաշարի շրջանակներում հոկտեմբերի 8-ին Վազգեն Սարգսյանի անվան հանրապետական մարզադաշտում:
B խմբում Սլովակիայի հավաքականը 6 միավոր ունի և 2-րդ տեղն է զբաղեցնում, իսկ Հայաստանի հավաքականը 1 միավորով 4-րդ տեղում է:

Полузащитник сборной Словакии Мирослав Стох перед приездом в Ереван на матч между сборными Армении и Словакии, сказал, что встреча в Армении будет чрезвычайно трудной. “На счету нашей сборной уже шесть очков, но было бы замечательно, если бы нам удалось получить еще шесть очков в этих двух матчах,- передает слова Стоха официальный сайт Футбольной Ассоциации Словакии,- Мы хотим победить, но я лично не знаю, чего ожидать от армянских футболистов, они очень опасны. Ирландия в Ереване выиграла лишь чудом – 1:0, а в Македонии игра закончилась вничью”.
Матч Армения-Словакия состоится в рамках отборочного турнира EURO-2012 8 октября на республиканском стадионе имени Вазгена Саркисяна.
В группе В сборная Словакии имеет 6 очков и занимает 2 место, а сборная Армении с 1 очком на 4 месте.