6 Հոկտեմբեր 2010 - 08:29 AMT
Երկու օրից Երևանում Հայաստանի հավաքականը կանցկացնի Եվրոպայի 2012 առաջնության ընտրական փուլի երրորդ հանդիպումը Սլովակիայի հավաքականի հետ:
Հավաքականի պաշտպան Հրայր Մկոյանը PanARMENIAN.Net-ի թղթակցի հետ զրույցում ասել է, որ Իռլանդիայի ու Մակեդոնիայի հետ խաղերում իրենք լավ ֆուտբոլ ցուցադրեցին: «Կարևոր չէ, թե ով է մրցակիցը, մենք միշտ աշխատում ենք լավ խաղալ: Սլովակիայի հետ խաղում մենք կաշխատենք սխալներ թույլ չտալ, քանի որ յուրաքանչյուր սխալ կարող է որոշիչ լինել, ինչպես դա եղավ Մակեդոնիայի հետ խաղում»,-ասել է Մկոյանը:
Պաշտպան Արտակ Եդիգարյանն, իր հերթին, նշել է, որ հավաքի ժամանակ նրանք ծանոթացել են այդ թիմի խաղաոճին և պատրաստ են խաղին: «Թիմում բարեկամական մթնոլորտ է: Իհարկե, վատ է, որ երկու խաղերում մենք միայն մեկ միավոր վաստակեցինք, սակայն Սլովակիայի ու Անդորայի հետ խաղերում կաշխատենք շտկել իրավիճակը»,-ասել է Եդիգարյանը:

Через два дня в Ереване сборная Армении проведет третий матч в отборочном турнире чемпионата Европы 2012 года против сборной Словакии.
Защитник сборной Грайр Мкоян в беседе с корреспондентом PanARMENIAN.Net сказал, что в матчах против сборной Ирландии и Македонии они показали хороший футбол. “Неважно, кто наш соперник, мы всегда стараемся играть хорошо. В матче против Словакии постараемся не допустить ошибок, поскольку любая ошибка может быть решающей, как и случилось в матче против Македонии”,- сказал Мкоян. Защитник считает, что сборная Армении должна использовать все свои голевые моменты.
Защитник Артак Едигарян, в свою очередь, отметил, что во время сборов они познакомились с игрой соперника и готовы к матчу. “В команде царит дружеская атмосфера, и все ребята настроены хорошо. Конечно, плохо, что мы в двух матчах заработали лишь одно очко, но в матчах против Словакии и Андорры постараемся исправить ситуацию”,- подчеркнул Едигарян.
По мнению полузащитника Карлена Мкртчяна, сборная Армении сохраняет шансы занять хорошее место в группе.