7 Հոկտեմբեր 2010 - 08:10 AMT
Նոյեմբերի 7-ին Հայաստանի հավաքականի մարզիչ Վարդան Մինասյանը Սլովակիայի հավաքական դեմ EURO-2012-ի ընտրական մրցաշարի խմբային փուլի խաղից առաջ հանդիպել է լրագրողների հետ:
Մարզիչը նշել է, որ անձրևոտ եղանակը չի խանգարել անցկացնել նախատեսված մարզումները: «Երեկ մեզ միացել է դարպասապահ Ռոման Բերեզովսկին: Ցավոք սրտի, Էդգար Մալաքյանը վնասվածք է ստացել, և սլովակների դեմ խաղում չեն կարող խաղալ նաև Աղվան Մկրտչյանը և Դավիթ Մանոյանը»,- ասել է նա:
Մինասյանը նշել է, որ Սլովակիան խմբում միակ թիմն է, որը շատ կազմակերպված և հավաքված է խաղում. «Սլովակիան ունի 2-3 խաղացող, որոնք աչքի են ընկնում իրենց խաղով: Բայց մենք պետք է խաղանք կարճ փոխանցումներով և ցույց տանք լավ ֆուտբոլ»,- ասել է մարզիչը:
Մարզիչը գրեթե որոշել է մեկնարկային կազմը և կարծում է, որ վնասվածք ստացած ֆուտբոլիստներն արժանի փոխարինողներ ունեն:

7 Октябрь 2010 - 08:10 AMT
Вардан Минасян: Словакия единственная команда в нашей группе, которая играет очень организованно и собранно
7 октября главный тренер сборной Армении Вардан Минасян перед матчем группового этапа отборочного турнира EURO-2012 против сборной Словакии встретился с журналистами.
Тренер отметил, что дождливая погода не помешала провести запланированные тренировки. “Вчера к нам присоединился голкипер Роман Березовский и уже все 22 игрока в сборе. К сожалению, травму получил Эдгар Малакян, в матче против словаков не сыграют так же Агван Мкртчян и Давид Маноян”,- сказал Минасян.
О сопернике наставник сборной Армении сказал, что Словакия единственная команда в группе, которая играет очень организованно и собранно: “Словакия имеет 2-3 игрока, которые выделяются своей игрой. Но мы должны сыграть короткими пасами и показать хороший футбол”,- добавил тренер.
Тренер почти определился со стартовым составом, и считает, что травмированные футболисты имеют достойные замены.