Հայաստանի ֆուտբոլի ազգային հավաքականը հոկտեմբերի 8-ին Եվրո-2012 ընտրական փուլի շրջանակներում հանրապետական մարզադաշտում կընդունի Սլովակիայի հավաքականին:
Սլովակիայի հավաքականը Հայաստան է ժամանել հոկտեմբերի 6-ին և իջևանել է Armenia Marriott հյուրանոցում: Ինչպես PanARMENIAN.Net-ի թղթակցին են հայտնել ՀՖՖ մամլո ծառայությունում, Սլովակիայի հավաքականը մարզումներ կանցկացնի հոկտեմբերի 6-ին ու 7-ին:
Սլովակիայի հավաքականին կսատարեն երկրպագուները, որոնք իջևանել են նույն հյուրանոցում:
Իսկ հայ ֆուտբոլիստներին, ինչպես միշտ, կաջակցի «Առաջին հայկական ճակատ» շարժումը: Խաղին ներկա կլինեն շարժման 200 ներկայացուցիչներ: «Առաջին հայկական ճակատի» անդամները գտնում են, որ այս անգամ հայ ֆուտբոլիստները կկարողանան հաղթել: Պաշտոնական խաղերում վերջին հաղթանակը գրանցվել է 2009թ. սեպտեմբերի 9-ին Բելգիայի հետ խաղում և երկրպագուները անհամբեր հաղթանակների են սպասում:

7 Октябрь 2010 - 10:58 AMT
Национальная сборная Армении 8 октября в рамках отборочного турнира EURO-2012 на республиканском стадионе примет сборную Словакии.
Сборная Словакии прибыла в Ереван 6 октября и остановилась в гостинице “Armenia Marriott”. Как сообщили корреспонденту PanARMENIAN.Net в пресс-службе Федерации футбола Армении, сборная Словакии проведет тренировки 6 и 7 октября и после матча уедет из Еревана.
Сборную Словакии поддержат их болельщики, которые приехали в Армению и остановились в той же гостинице.
А армянским футболистам, как и всегда, окажет поддержку фан-движение “Первый армянский фронт”. На матче, кроме других болельщиков, будут присутствовать около 200 фанатов движения. Члены “Первого армянского фронта” надеются, что на этот раз армянские футболисты смогут победить, поскольку последнюю победу в официальных матчах одержали 9 сентября 2009 года в матче против сборной Бельгии (2:1), и с нетерпением ждут побед.