Հոկտեմբերի 7-ին ՀՖՖ նախագահ Ռուբեն Հայրապետյանը ֆեդերացիայի կենտրոնակայանում հանդիպում ունեցավ Հայաստանի Բարձրագույն խմբի առաջնության մասնակից ակումբների ղեկավարների հետ: Նպատակը մրցավարության ոլորտում առկա խնդիրների քննարկումն էր:
Հայաստանի ֆուտբոլային գերատեսչության ղեկավարը հայտարարեց, որ դժգոհ է Բարձրագույն խմբի առաջնության հանդիպումները սպասարկող մրցավարների աշխատանքից: Նա ակումբների ղեկավարներին տեղեկացրեց, որ նկատի ունենալով առաջացած բարդ իրավիճակը` որոշում է կայացվել հրաժարվել Բարձրագույն խմբի հանդիպումները սպասարկող մրցավարներից և այսուհետ նրանց չվստահել` վարելու Հայաստանի Բարձրագույն խմբի առաջնության խաղերը: Որպեսզի մրցաշարը վտանգի տակ չհայտնվի, նա առաջարկեց հանդիպումների սպասարկման գործը վստահել մանկապատանեկան առաջնություններում գործող մրցավարներին:
Քանի որ Հայաստանի Բարձրագույն խմբի հերթական առաջնությունը մոտենում է եզրագծին, և որոշ հանդիպումների նշանակությունը մրցաշարային առումով շատ բարձր է, ՀՖՖ նախագահ Ռուբեն Հայրապետյանն առաջարկեց անհրաժեշտության դեպքում և ակումբների ցանկությամբ դրանք վստահել արտասահմանցի մրցավարներին, հաղորդում է Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիայի մամլո ծառայությունը:

7 октября президент Федерации футбола Армении Рубен Айрапетян в штаб-квартире Федерации встретился с руководителями клубов Высшей лиги Армении. Во время встречи обсуждались проблемы в сфере судейства.
Айрапетян заявил, что не доволен действиями судей, которые обслуживают матчи чемпионата Армении и решил отказаться от их услуг. И чтобы проведения чемпионата не было поставлено под вопрос, матчи будут обслуживать арбитры юношеского чемпионата. По словам Айрапетяна, поскольку чемпионат Армении близок к завершению, то центральные матчи будут судить иностранные рефери, PanARMENIAN.Net передали в пресс-службе ФФА.
Во время же заседания исполкома Федерации будет обсуждатся вопрос о повышении уровня судейства и определятся те направления, которые позволят усовершенствовать профессиональные качества арбитров. Все представители клубов согласились с предложениями.