2010 թվականի վերջին հանդիպումը EURO-2012 ընտրական մրցաշարի շրջանակներում Հայաստանի հավաքականը կանցկացնի Անդորայի հետ: Խաղը տեղի կունենա հոկտեմբերի 12-ին Երևանում 20:00-ին:
Հայաստանի հավաքականի գլխավոր մարզիչ Վարդան Մինասյանը կարծում է, որ մինչև տարեվերջ հավաքականը պետք է ընկերական խաղեր անցկացնի: «Նոյեմբերին մենք մտադիր էինք խաղալ Սիրիայի հավաքականի հետ, սակայն խաղը տեղի չի ունենա: Դեռ չգիտեմ ում հետ, բայց ընկերական խաղ մենք կունենանք»,-ասել է նա:
Մինասյանը նշել է նաև, որ ձմռանը հավաքականը կմասնակցի Մալթայի ու Կիպրոսի միջազգային մրցաշարերին: Նշենք, որ 2008թ. Հայաստանի հավաքականը Մալթայի մրցաշարոմ գրավեց երկրորդ տեղը:
«Հավաքականի խաղն ավելի կայուն է դարձել: Այժմ մենք ունենք 22-25 ֆուտբոլիստ, որոնք ցույց են տալիս հուսալի ու գեղեցիկ ֆուտբոլ: Սակայն նրանք դեռևս երիտասարդ են և պետք է փորձ ձեռք բերեն»,-ասել է ՀՀ հավաքականի մարզիչը:

11 Октябрь 2010 - 09:24 AMT
Последний матч в 2010 году в рамках отборочного турнира EURO-2012 сборная Армении проведет против сборной Андорры. Игра пройдет в Ереване 12 октября 20:00 по ереванскому времени.
Главный тренер сборной Армении Вардан Минасян думает, что до конца года сборная должна провести товарищеские матчи. “В ноябре мы планировали встретиться со сборной Сирии, но игра не состоится. Пока не знаю, с кем, но товарищеский матч мы проведем”,- сказал Минасян.
Главный тренер также отметил, что зимой сборная примет участие в международных турнирах на Мальте или на Кипре. Отметим, что в 2008 году сборная Армении приняла участие в турнире Мальты и заняла второе место.
“Игра сборной стала более стабильной. Сейчас у нас есть 22-25 футболистов, которые показывают надежный и красивый футбол. Но они еще молоды и должны приобрести опыт”,- сказал наставник сборной Армении.