12 Հոկտեմբեր 2010 - 08:26 AMT
Հոկտեմբերի 12-ին կկայանան Եվրոպայի 2012 թվականի առաջնության նախընտրական մրցաշարի հանդիպումները: B խմբում Հայաստանի հավաքականը կմրցի Անդորայի հավաքականի հետ, Սլովակիան` Իռլանդիայի, իսկ Մակեդոնիան` Ռուսաստանի:
Սլովակիայի հավաքականի գլխավոր մարզիչ Վլադիմիր Վայսը Ժիլինում հաղթանակի հասնելու մտադրություն է հայտնել: «Այս հանդիպումը մեծ նշանակություն ունի խմբի թիմերի համար: Բայց չեմ կարծում, որ մեր հանդիպման պարտվողը չի կարողանա Եվրոպայի առաջնության ուղեգրի հավակնել,- Վայսի խոսքերն է հաղորդում sport-express.ru-ն:- Մենք պարտվեցինք Հայաստանին, և չեմ հավատում, որ կպարտվենք նաև վաղը, քանի որ երբեք երկու անգամ անընդմեջ չենք զիջել որակավորման փուլում»:
Իսկ Իռլանդիայի հավաքականի մարզիչ Ջովաննի Տրապատտոնին կազմում լուրջ փոփոխություններից ձեռնպահ մնալու մտադրություն է հայտնել: «Երեք ամիս առաջ ես հույս ունեի, որ մենք աղյուսակի առաջին հորիզոնականներում կլինենք Սլովակիայի և Ռուսաստանի հավաքականների հետ միասին: Այժմ մենք ամեն ինչ նորից ենք սկսում: Վաղը կհանդիպեն երկու թիմեր, որոնք քիչ առաջ տհաճ պարտություններ են կրել»:
Ռուսաստանի հավաքականի գլխավոր մարզիչ Դիկ Ադվոկատը Սկոպյեում կայանալիք հանդիպման նախօրեին առավելագույն արդյունքի հասնելու մտադրություն է հայտնել: «Մենք հաղթանակի հետևից ենք ժամանել: Դա հիմնական խնդիրն է, սակայն չեմ կասկածում, որ հաղթանակն այդպես հեշտ կտրվի մեզ: Մեր օրերում բոլոր թիմերն էլ կարողանում են ֆուտբոլ խաղալ»,- նշել է հոլանդացին:
Իսկ Մակեդոնիայի հավաքականի գլխավոր մարզիչ Միրսադ Յոնուզն ընդգծել է, որ առանց հիմնական կազմի 3 մարզիկների, որոնք բաց են թողնելու հանդիպումը, իրենց ձեռնտու կլինի ցանկացած դրական արդյունք: «Իհարկե, ուրախ կլինեմ, եթե մենք հաղթենք: Անդորայի հետ խաղում մենք հաղթանակ տարանք, թեև առաջին խաղակեսում լավագույն խաղը չէինք ցուցադրում»,- նշել է Յոնուզը:

12 октября состоятся матчи отборочного турнира чемпионата Европы 2012 года. В группе В сборная Армении примет сборную Андорры, Словакия- Ирландию, а Македония-Россию.
Главный тренер сборной Словакии Владимир Вайсс в Жилине выразил намерение добиться победы. “ Этот матч имеет большое значение для команд группы. Но не думаю, что проигравший в нашем матче не сможет претендовать на путевку на чемпионат Европы, – слова Вайсса передает sport-express.ru,- Мы проиграли в Армении, и не верю, что мы проиграем завтра, поскольку никогда не уступали в квалификации дважды кряду”.
А наставник ирландцев Джованни Трапаттони выразил намерение обойтись без серьезных изменений в составе: “Три месяца назад я надеялся, что мы будем на вершине таблицы со сборными Словакии и России. Теперь мы начинаем все заново. Завтра встретятся две команды, которые только что потерпели неприятные поражения”.
Главный тренер сборной России Дик Адвокат, накануне встречи в Скопье выразил намерение добиться максимального результата. “Мы приехали за победой. Это основная задача, однако, не сомневаюсь, что победить будет не так-то просто. В наши дни все команды умеют играть в футбол”,- отметил голландец.
А главный тренер сборной Македонии Мирсад Йонуз подчеркнул, что без 3 игроков основного состава, которые пропустят матч, их устроит любой положительный результат. “Разумеется, буду рад, если мы победим. Против Андорры мы добились победы, хотя в первом тайме играли не лучшим образом”,- отметил Йонуз.