13 Հոկտեմբեր 2010 - 10:16 AMT
Հայաստանի հավաքականի պաշտպան Ռոբերտ Արզումանյանը Անդորայի հավաքականի նկատմամբ հաղթանակից հետո PanARMENIAN.Net-ի թղթակցի հետ զրույցում ասել է, որ դա հիանալի խաղ էր, և նրանք տպավորիչ հաղթանակ տարան: «Մեզ շատ օգնեց արագ գոլը, որից հետո մենք խաղը վերցրինք մեր ձեռքը: Մինչ այդ Հայաստանի հավաքականը մի խաղում չէր խփել 4 գոլ, բայց դա մեզ երեկ հաջողվեց»,- ասել է պաշտպանը:
Նրա խոսքերով, Սլովակիայի հավաքականի հետ խաղն ավելի բարդ էր ու լարված: «Իհարկե, Անդորայի հավաքականի հետ խաղը հեշտ չէր, բայց սլովակ հարձակվողներն անդորացիների համեմատ ուժեղ էին»,- ասել է Արզումանյանը:
Նրա կարծիքով, Հայաստանի հավաքականի խաղում տեղի են ունեցել տակտիկական փոփոխություններ, և թիմը ցույց է տալիս ավելի գեղեցիկ և արդյունավետ ֆուտբոլ: «Մենք վաղուց ծանոթ ենք հավաքականի մարզչի հետ, բայց հիմա ավելի լավ ենք հասկանում և կատարում նրա առաջադրանքները: Բացի դրանից, թիմում տիրում է ընկերական մթնոլորտ, և մենք բոլորս հասկանում ենք միմյանց»,- ասել է ֆուտբոլիստը:
Հայաստանի հավաքականը հաջորդ խաղը EURO-2012-ի ընտրական մրցաշարի շրջանակներում կանցկացնի մարտի 26-ին Երևանում Ռուսաստանի հավաքականի դեմ: Արզումանյանը կարծում է, որ խաղացողների հաղթական տրամադրությունը կպահպանվի, և ամենակարևորը, որպեսզի բոլորը լավ մարզավիճակում լինեն. «Մենք մտածում ենք միայն առաջիկա խաղի մասին, և հետո միայն, թե ինչ տեղ կզբաղեցնենք խմբում»:

13 Октябрь 2010 - 10:16 AMT
Защитник сборной Армении Роберт Арзуманян, после победы над сборной Андорры, в беседе с корреспондентом PanARMENIAN.Net сказал, что игра была великолепной, и они одержали впечатлительную победу. “Нам очень помог быстрый гол, после которого мы взяли игру в свои руки. До этого сборная Армении в одном матче не забивала 4 гола, но это нам удалось вчера”, – сказал защитник.
По его словам матч против сборной Словакии, который прошел 8 октября, и сборная Армении одержала победу со счетом 3:1, был намного труднее и напряженнее.
“Конечно, матч против Андорры был не из легких, но сравнивая уровень нападающих двух команд – словаки намного сильнее андоррцев”, – подчеркнул Арзуманян.
По его мнению, в игре сборной Армении произошли тактические изменения, и команда показывает более красивый и результативный футбол. “Мы давно знакомы с тренером сборной, но теперь лучше понимаем и выполняем его задачи. Кроме того, в команде царит дружеская атмосфера, и все мы понимаем друг друга”, – отметил футболист.
Следующий матч сборная Армении в рамках отборочного турнира чемпионата Европы 2012 года проведет 26 марта в Ереване против сборной России. Арзуманян считает, что победное настроение игроков будет сохранено, и самое главное, чтобы все были в хорошей форме: “Мы думаем только о предстоящем матче, а потом уже – какое место займем в группе”.