Հայաստանի հավաքականի հարձակվող կիսապաշտպան Հենրիկ Մխիթարյանը հավաքականի երկրորդ գոլն է հարվածել Անդորրայի հավաքականի հետ հանդիպման ժամանակ, որը տեղի ունեցավ հոկտեմբերի 12-ին EURO-2012 նախընտրական մրցաշարի շրջանակներում և ավարտվեց 4:0 հաշվով հօգուտ Հայաստանի հավաքականի:
PanARMENIAN.Net-ի թղթակցի հետ զրույցում Մխիթարյանն ասել է, որ շատ հաճելի է, երբ քո թիմն այդքան գոլեր է հարվածում: «Հանդիպման սկզբում դժվար էր, բայց մենք արագ գոլ հարվածեցինք, և խաղը թեթևացավ: Մենք սկսեցինք ավելի վստահ գործել: Իմ հարվածած գոլն իմ գործողություններին հանգստություն հաղորդեց»,- ասել է կիսապաշտպանը:
Մխիթարյանը խոստացել է, որ հայ ֆուտբոլիստները կանեն ամեն ինչ, որպեսզի բարձր արդյունքների հասնեն և ուրախացնեն հավաքականի երկրպագուներին:
Մխիթարյանի խոսքով, Ռուսաստանի հավաքականի հետ հանդիպումը, որը տեղի կունենա 2011 թվականի մարտի 26-ին, հեշտ չի լինելու. «Պետք չէ մտածել, որ Ռուսաստանի հավաքականն անպարտելի է, քանի որ ցանկացած թիմին կարելի է հաղթել, գլխավորը հավաքվելն է, և ամեն ինչ կստացվի»,- ընդգծել է Մխիթարյանը:
Եվրոպայի 2012 թվականի առաջնության նախընտրական մրցաշարում Հայաստանի հավաքականը B խմբում 7 միավորով երրորդ տեղում է, Ռուսաստանի հավաքականը 9 միավոր ունի, իսկ Իռլանդիայի հավաքականը` 7:

13 Октябрь 2010 - 14:24 AMT
Атакующий полузащитник сборной Армении Генрих Мхитарян забил второй гол в матче против сборной Андорры, который прошел 12 октября в рамках отборочного турнира EURO-2012 и завершился со счетом 4:0 в пользу сборной Армении.
В беседе с корреспондентом PanARMENIAN.Net Мхитарян сказал, что очень приятно, что твоя команда забивает так много голов. “В начале матча было трудно, но мы быстро забили гол, и игра стала легкой. Мы стали действовать более уверенно. Мой забитый гол придал моим действиям спокойствие”, – сказал полузащитник.
Мхитарян пообещал, что армянские футболисты сделают все, чтобы достичь высоких результатов и порадовать болельщиков сборной.
По словам Мхитаряна, игра против сборной России, которая пройдет 26 марта 2011 года, будет нелегкой: “Не надо думать, что соперник непобедим, поскольку любую команду можно победить, главное – надо собраться и все получится”, – подчеркнул Мхитарян.
Сборная Армении в группе В отборочного турнира чемпионата Европы 2012 года с 7 очками занимает 3 место, сборная России имеет 9 очков, а сборная Ирландии – 7 очков.