Հոկտեմբերի 13-ին Վազգեն Սարգսյանի անվան հանրապետական մարզադաշտում կայացել է «ՀՀ վարչաեպտի գավաթի» եզրափակիչը, որի ժամանակ հանդիպել են պաշտպանության նախարարության և ՀՀ գլխավոր դատախազության ֆուտբոլի թիմերը:
Հանդիպումն ավարտվել է 3:0 հաշվով ՊՆ թիմի օգտին:
Երրորդ տեղի համար պայքարում խաղացել են կրթության և գիտության նախարարության ու առողջապահաության նախարարության թիմերը, հաղթանակ է տարել վերջինը:
Եզրափակիչ խաղին ներկա էր ՀՀ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը, որն էլ հանձնեց գավաթը հաղթողներին, երկրորդ տեղի համար պարգևը հանձնել է ՀՀ սպորտի և երիտասարդության հարցերի նախարար Արթուր Պետրոսյանը: Մրցաշարի հաղթողները ստացել են 600 հազար դրամ, երկրորդ տեղը զբաղեցնողները` 400 հազար դրամ, երրորդ տեղը` 200 հազար դրամ:

13 октября на Республиканском стадионе имени Вазгена Саркисяна состоялся финал “Кубка премьер-министра РА”, в котором встретились команды Министерства обороны и Генпрокуратуры РА.
Уже с первых минут инициативой завладели игроки Министерства обороны и в первом тайме отправили 3 безответных мяча в ворота соперника. Во втором тайме болельщики так и не увидели голов, и игра закончилась со счетом 3:0 в пользу Министерства обороны.
В борьбе за третье место сыграли команды Министерств науки и образования и здравоохранения, победу одержали представители Министерства здравоохранения.
На финальном матче присутствовал премьер-министр РА Тигран Саркисян, который и вручил кубок победителям, а награду за второе место вручил министр спорта и по вопросам молодежи РА Артур Петросян. Победители получили 600 тыс. драмов, вторые призеры – 400 тыс. , а занявшие третье место – 200 тыс. драмов. Всем участникам были вручены дипломы и футболки.