Այս հանգստյան օրերին տեղի են ունեցել Հայաստանի ֆուտբոլի բարձրագույն լիգայի 24-րդ տուրի խաղերը: Կենտրոնական խաղում «Բանանցը» 0:2 հաշվով զիջեց «Ուլիսին»: Գոլերի հեղինակներ դարձան Արտյոմ Ադամյանն ու Գեորգի Կրասովսկին: Հաղթանակի շնորհիվ «Ուլիսը» ամրագրվեց 3-րդ տեղում 48 միավորով: «Բանանցը» շարունակում է գլխավորել Հայաստանի առաջնության աղյուսակը 55 միավորով:
«Բանանցի» անհաջողությունից կարող էր օգտվել «Փյունիկը», որն իր դաշտում ոչ ոքի խաղաց 3:3 հաշվով «Իմպուլսի» հետ և, վաստակելով մեկ միավոր, ետ է մնում «Բանանցից» 2 միավորով:
«Միկան» 1:4 հաշվով վստահ հաղթանակ տարավ «Կիլիկիայի» հանդեպ, իսկ «Գանձասարը» ոչ ոքի խաղաց «Շիրակի» հետ՝ 3:3:

В эти выходные состоялись матчи 24 тура Высшей Лиги Армении по футболу. В центральном матче тура “Бананц” потерпел поражение от “ Улисса” со счетом 0:2. Авторами голов стали Артем Адамян и Георги Красовски. Благодаря победе, “Улисс” в турнирной таблице чемпионата укрепился на 3 месте с 48 очками. “Бананц” продолжает возглавлять таблицу с 55 очками.
Неудачей “Бананца” не смог воспользоваться “Пюник”, который на своем поле сыграл вничью- 3:3 с “Импульсом” и, заработав одно очко, сократил отставание от “Бананца” на 2 очка.
“Мика” со счетом 1:4 одержал уверенную победу над “Киликией”, а матч “Гандзасар”- “Ширак” закончился со счетом 3:3.