Մարզական ճամբարում Գերմանիայի կանցլեր Անգելա Մերկելի հետ հանդիպումից երեք ամիս անց հայ բռնցքամարտիկ Արթուր Աբրահամը հոկտեմբերի 20-ին հրավիրվել է Բեռլինի Դաշնային գրասենյակ:
Աբրահամը Speak up. Join life ծրագրի ներկայացուցիչներից է, որի նպատակն է խրախուսել երիտասարդ արտասահմանցիներին պատշաճ կերպով ուսումնասիրել գերմաներեն լեզուն՝ հասարակությանը հաջողությամբ ինտեգրվելու նպատակով, հաղորդում է fightnews.com-ը:
«Ես իմ փորձից գիտեմ, թե ինչքան կարևոր է խոսել այն երկրի լեզվով, որտեղ բնակվում ես: Ես Գերմանիա եմ եկել Հայաստանից, երբ 15 տարեկան էի, և միանգամից սկսեցի սովորել գերմաներեն լեզուն, քանի որ մարդկանց հետ շփվելը կարևոր է հաջողակ և երջանիկ կյանքի համար»,- ասել է Աբրահամը:

Спустя три месяца после встречи с канцлером Германии Ангелой Меркель в тренировочном лагере, армянский боксер Артур Абрахам 20 октября был приглашен в федеральную Канцелярию в Берлине.
Абрахам является одним из представителей программы “Speak up. Join life”, целью которой является поощрение молодых иностранцев должным образом изучать немецкий язык для успешной интеграции в общество, передает fightnews.com.
“Я знаю по своему собственному опыту, как важно говорить на языке той страны, где ты живешь,- сказал Абрахам на пресс-конференции,- Я приехал в Германию из Армении, когда мне было 15 лет, и сразу стал изучать немецкий язык, поскольку общение с людьми важно для успешной и счастливой жизни”.