22 Հոկտեմբեր 2010 - 09:06 AMT
Առաջին միջին քաշային կարգում NABF և NABO վարկածներով տիտղոսակիր և WBA վարկածով միջմայրցամաքային գոտու տեր Վանես Մարտիրոսյանը հաջորդ շաբաթ սպարինգ-մենամարտ կանցկացնի ֆիլիպինցի Մենի Պակյաոյի հետ:
«Չեմ կարող համբերել, թե երբ եմ ռինգ դուրս գալու Մենիի հետ»,- ասել է Մարտիրոսյանը, որի մարզիչ Ֆրեդդի Ռոաչը 1000 դոլար էր խոստացել այն բռնցքամարտիկին, ով կկարողանա սպարինգում նոկաուտի ենթարկել իր մեկ այլ սան Մենի Պակյաոյին:
Այդ սպարինգը կօգնի Պակյաոյին պատրաստվել Անտոնիա Մարգարիտոյի դեմ մենամարտին, իսկ Մարտիրոսյանին` լավ հանդես գալ մենամարտում, որը նշանակված է դեկտեմբերի 18-ին Պավել Վոլակի դեմ (Լեհաստան):
«Պակյաոն չի պայքարի իմ դեմ, բայց ես հասա նրան, որ հանդիպում եմ լավագույն բռնցքամարտիկների հետ: Ես ցույց կտամ այն ամենը, ինչին ընդունակ եմ» ,- Մարտիրոսյանի խոսքերը հաղորդում է fightnews.com-ը:

22 Октябрь 2010 - 09:06 AMT
Обладатель титулов NABF и NABO в первом среднем весе и интерконтинентального пояса по версии WBA Ванес Мартиросян (28-0, 17 КО) на следующей неделе проведет спарринг-поединок против филиппинца Мэнни Пакьяо.
“Не могу дождаться, чтобы выйти на ринг с Мэнни”,- сказал Мартиросян, который недавно поспорил со своим тренером – Фредди Роачом, который пообещал 1000 долларов тому боксёру, который сможет в спарринг-сессии отправить в нокдаун своего другого подопечного Мэнни Пакьяо.
Этот спарринг поможет Пакьяо подготовиться к поединку против Антонио Маргарито, а Мартиросяну в свою очередь – хорошо выступить в поединке, назначенном на 18 декабря против Павлa Волакa (Польша).
“Пакьяо не будет бороться со мной, но, по крайней мере, я добился того, что встречаюсь с лучшими боксерами. Я покажу все, на что способен”,- слова Мартиросяна передает fightnews.com.