23 Հոկտեմբեր 2010 - 12:13 AMT
Հոկտեմբերի 23-ին կայացավ Հայաստանի ֆուտբոլի առաջնության 25-րդ տուրը: Տուրի կենտրոնական հանդիպման ժամանակ «Ուլիսն» ընդունեց «Փյունիկին»: Երկու թիմերն էլ գոլ հարվածելու հնարավորություն ունեցան, սակայն խաղի հաշիվը բացվեց միայն 81-րդ րոպեին: Տուգանային հարվածով գոլի հեղինակ դարձավ պաշտպան Արտակ Եդիգարյանը: Հանդիպումն այդպես էլ ավարտվեց 0:1 հաշվով` հօգուտ «Փյունիկի»:
«Բանանցը» հանրապետական մարզադաշտում հանդիպեց «Գանձասարի» հետ և 5:0 հաշվով ջախջախեց Կապանի ակումբը:
Գոլառատ էր նաև «Միկա» – «Շիրակ» հանդիպումը: «Միկայի» ֆուտբոլիստները 5 գոլ հարվածեցին հակառակորդի դարպասներին` բաց թողնելով միայն մեկ գնդակ:
Դիլիջանում «Իմպուլսը» առավելության հասավ «Կիլիկիայի» նկատմամբ` հարվածելով երկու անպատասխան գոլ:
Այս տուրից հետո առաջնության առաջատարը շարունակում է մնալ երևանյան «Բանանցը», որը 58 միավոր ունի: «Փյունիկը» 56 միավորով երկրորդ տեղում է, իսկ 48 միավորով եռյակը եզրափակում է «Ուլիսը»:

23 Октябрь 2010 - 12:13 AMT
23 октября состоялся 25 тур чемпионата Армении по футболу. В центральном матче тура “Улисс” принял “Пюник”. Обе команды имели несколько шансов забить гол, но счет игры открылся лишь на 81 минуте. Автором гола со штрафного удара стал защитник Артак Едигарян. Матч так и завершился со счетом 0:1 в пользу “Пюника”.
“Бананц” на республиканском стадионе встретился с “Гандзасаром” и разгромил капанский клуб со счетом 5:0.
Много голов было забито и в матче “Мика” – “Ширак”. Футболисты “Мики” отправили 5 голов в ворота соперника, пропустив в свои лишь один.
В Дилижане “Импульс” оказался сильнее “Киликии”, забив два безответных гола.
После этого тура на чемпионате продолжает лидировать “Бананц”, который имеет 58 очков. “Пюник” на втором месте с 56, “Улисс” замыкает тройку лучших с 48 очками.