Էստոնիայի առաջնության նախապատրաստման շրջանակներում, որը մեկնարկում է հոկտեմբերի 31-ին, Տալլինի մշակութային ընկերակցության ֆուտզալի «F.FC Yerevan» թիմը, որը հանդես է գալիս երկրորդ լիգայում, ստուգողական խաղ է անցկացրել մայրաքաղաքի «F.FC Tondi» հետ, որն առաջին լիգայից է:
Չնայած նրան, որ «F.FC Yerevan»-ը նոր թիմ է և մարզիկներն առաջին անգամ միասին խաղացին, խաղը գեղեցիկ ստացվեց, թեև ավարտվեց «F.FC Tondi» թիմի հաղթանակով՝ 13:18, հաղորդում է esthaylraber.ucoz.ru-ն:
Խաղից հետո թիմի գլխավոր մարզիչ Ավետիք Հայրապետյանը հայտարարեց, որ իր սաները լիովին պատրաստ են առաջնությանը: «Մենք ոչ մի դժվարություն չունենք: Նման լավ տղաների հետ մենք կպայքարենք մեր լիգայում առաջին տեղի համար, հաջորդ խաղաշրջանում առաջին լիգա դուրս գալու համար»,-հավելել է նա:

В рамках подготовки к чемпионату Эстонии, который стартует 31 октября, команда таллиннского культурного общества по футзалу “F.FC Yerevan”, который выступает во второй лиге, провела контрольную игру со столичным “F.FC Tondi” из первой лиги.
Несмотря на то, что “F.FC Yerevan” – новая команда, и спортсмены впервые сыграли вместе, матч получился красивым, хотя и закончился победой “F.FC Tondi” – 13:18, передает esthaylraber.ucoz.ru.
После игры главный тренер команды Аветик Айрапетян заявил, что его подопечные полностью готовы к чемпионату: “У нас нет никаких трудностей. С такими хорошими ребятами и составом мы будем бороться за первое место на чемпионате в своей лиге и в выход в первую лигу в следующем сезоне",- добавил он.