28 Հոկտեմբեր 2010 - 12:16 AMT
Հայաստանի ֆուտբոլի առաջնության 26-րդ տուրի կենտրոնական «Փյունիկ»-«Բանանց» հանդիպումը կսպասարկի իտալացի մրցավարների բրիգադը:
Խաղի գլխավոր մրցավարը կլինի Անդրեա Ռոմեոն, նրան կօգնեն Անդրեա Պադովան ու Ռոբերտո Մարիա Ռոմանելը: Չորրորդ պատվիրակը կներկայացնի Հայաստանը, PanARMENIAN.Net-ին են հաղորդել Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիայի մամլո ծառայությունում:
Խաղը տեղի կունենա հոկտեմբերի 31-ին Վազգեն Սարգսյանի անվան հանրապետական մարզադաշտում:
Դեռ հոկտեմբերի 7-ին ՀՖՖ նախագահ Ռուբեն Հայրապետյանը հայտարարել էր, որ դժգոհ է հայ մրցավարների գործողություններից, որոնք սպասարկում են Հայաստանի առաջնության խաղն ու որոշել է հրաժարվել նրանց ծառայություններից: Կենտրոնական խաղերի մրցավարները արտերկրից կլինեն:

28 Октябрь 2010 - 12:16 AMT
Центральный матч 26 тура чемпионата Армении по футболу “Пюник” – “Бананц” обслужит судейская бригада из Италии. Главным арбитром матча назначен Андреа Ромео, ему будут помогать Адреа Падован и Роберто Мария Романел. Четвертый делегат – представитель Армении, передали PanARMENIAN.Net из пресс-службы Федерации футбола Армении.
Матч состоится 31 октября на республиканском стадионе имени Вазгена Саркисяна.
Еще 7 октября президент Федерации футбола Армении Рубен Айрапетян заявил, что не доволен действиями армянских судей, которые обслуживают матчи чемпионата Армении и решил отказаться от их услуг, а центральные матчи будут судить иностранные рефери.