Նոյեմբերի 1-ից Երևանում ընթանում է գոլբոլի Հայաստանի առաջնությունը, որին մասնակցում են 4 թիմեր Հայաստանի տարբեր շրջաններից:
Առաջնության առաջին խաղը տեղի է ունեցել «Առյուծներ» (Աբովյան) և «Կայծակ» (Էջնիածին) թիմերի միջև: 17:14 հաշվով հաղթել է Աբովյանի թիմը: Նա ուժեղ էր նաև «Շիրակի» դեմ պայքարում, և խաղն ավարտվել է 22:13 հաշվով նրանց օգտին:
Կայանալու են նաև «Շիրակ»-«Սիփան», «Առյուծներ»- «Սիփան», «Կայծակ»- «Շիրակ» և «Կայծակ»- «Սիփան» խաղերը:
Առաջնությունն ընթանում է շրջանաձև և հաղթող կդառնա ամենաշատ միավոր հավաքածը:
Այս առաջնությունը վերջինն է «Սպորտով դեպի հասարակություն» ծրագրի շրջանակներում, որը կազմակերպել են Հայաստանի Հաշմանդամային սպորտի ազգային ֆեդերացիան և ԵՄ կողմից ֆինանսավորվող «Սպորտային ցանց հաշմանդամություն ունեցող մարդկանց համար» ծրագիրը: Մինչ այդ ընթացել են լողի, առագաստային սպորտի, բոչիայի և սեղանի թենիսի առաջնությունները:

1 Ноябрь 2010 - 10:35 AMT
1 ноября в Ереване проходит второй тур чемпионата Армении по голболу. В нем принимают участие 4 команды из разных регионов Армении.
Первый матч чемпионата прошел между командами “Арюцнер” (Абовян) и “Кайцак” (Эчмиадзин). Со счетом 17:14 победила команда из Абовяна. Они были сильнее и в противостоянии с “Шираком”, матч закончился со счетом 22:13 в их пользу.
Состоятся так же матчи “Ширак”-“Сипан”, “Арюцнер”- “Сипан”, “Кайцак”-“Ширак” и “Кайцак”- “Сипан”.
Чемпионат проходит по круговой системе, и победителем станет набравший больше всех очков.
Этот чемпионат последний в рамках программы “Посредством спорта к обществу”, который организовали Национальная федерация инвалидного спорта Армении и “Спортивная сеть для людей с ограниченными возможностями”, финансируемая Европейским союзом. До этого прошли чемпионаты по плаванию, парусному спорту, бочии и настольному теннису.