Երևանում ավարտվեց Հայաստանի գոլբոլի առաջնությունը, որն ընթանում է արդեն երկրորդ տարին անընդմեջ: Մրցաշարին մասնակցում էին 4 թիմեր Հայաստանի տարբեր մարզերից:
Առաջնությունն ընթացավ շրջանային համակարգով, և յուրաքանչյուր թիմը երեք հանդիպում անցկացրեց: Բոլորից ուժեղ էր և բոլոր մրցակիցներին կարողացավ հաղթել «Առյուծներ» թիմը (Աբովյան), որը կրկին չեմպիոն դարձավ:
Արծաթե մեդալները նվաճեց «Սիփանը», իսկ բրոնզե մեդալակիր դարձավ «Կայծակ» թիմը (Էջմիածին):
Առաջնությունը վերջինն էր Հայաստանի Հաշմանդամային սպորտի Ազգային Ֆեդերացիայի կողմից կազմակերպված «Սպորտով դեպի հասարակություն» ու Եվրոպական միության կողմից ֆինանսավորվող «Սպորտային ցանցով սահմանափակ հնարավորություններով մարդկանց համար» ծրագրերի շրջանակներում: Մինչ այդ տեղի են ունեցել լողի, առագաստանավային սպորտի, բոչիայի և սեղանի թենիսի առաջնությունները:

2 Ноябрь 2010 - 09:19 AMT
В Ереване завершился чемпионат Армении по голболу, который проходит уже второй год подряд. В нем приняли участие 4 команды из разных регионов Армении.
Чемпионат прошел по круговой системе, и каждая команда провела по три матча. Сильнее всех оказалась и всех соперников смогла победить команда “Арюцнер” (Абовян), которая опять стала чемпионом.
Серебряные медали завоевал “Сипан”, а бронзовым медалям удостоилась команда “Кайцак” (Эчмиадзин).
Чемпионат был последним в рамках программы “Посредством спорта к обществу”, организованной Национальной Федерацией Инвалидного спорта Армении и “Спортивной сетью для людей с ограниченными возможностями”, финансируемой Европейским союзом. До этого прошли чемпионаты по плаванию, парусному спорту, бочии и настольному теннису.