5 Նոյեմբեր 2010 - 15:24 AMT
Նոյեմբերի 4-ից 8-ըՈւզբեկստանի մայրաքաղաք Տաշքենդում անցկացվում է Սամբոյիաշխարհիառաջնությունը: Մրցումների առաջին օրը` նոյեմբերի 5-ին, մրցագորգ դուրս եկած հայսամբիստներից Ռուզաննա Սարգսյանը (48կգ), Տիգրան Կիրակոսյանը (52կգ) և Արտակ Ծատինյանը (90կգ) զբաղեցրեցին 5-րդ հորիզոնականը:
74 կգ քաշային կարգում հանդես եկող, Սամբոյի և ձյուդոյի օլիմպիական մանկապատանեկան մարզադպրոցի ԼՂՀ մասնաճյուղի սան Աշոտ Դանիելյանը, հաղթելով բոլոր գոտեմարտերը, նվաճեց ոսկե մեդալ և հռչակվեց մարզական սամբոյի աշխարհի չեմպիոն:
Ստեփանակերտցիմարզիկնայս տարվագարնանը Մինսկում նվաճել էր նաև մարտական սամբոյի Եվրոպայի չեմպիոնի տիտղոսը:
Վաղը` նոյեմբերի 6-ին,կկայանան մարզական սամբոյի մյուս քաշային կարգերի, իսկ նոյեմբերի 7-ին` մարտական սամբոյի մրցամարտերը, հաղորդում է Հայաստանի Սամբոյիֆեդերացիայի մամլո ծառայությունը:

5 Ноябрь 2010 - 15:24 AMT
На чемпионате мира по самбо, который проходит в Ташкенте (Узбекистан), в первый же турнирный день армянским спортсменам удалось завоевать золотую медаль.
Чемпионом мира по спортивному самбо в весовой категории до 74 кг стал воспитанник Олимпийской спортшколы по самбо и дзюдо Арцаха Ашот Даниелян. Спортсмен в 2010 году так же завоевал титул чемпиона Европы в боевом самбо.
Рузанна Саркисян (в/к 48), Тигран Киракосян (в/к 52) и Артак Цатинян (в/к 90) на чемпионате мира заняли 5 места, сообщили PanARMENIAN.Net в пресс-службе Федерации самбо Армении.
6 ноября станут известны чемпионы по спортивному самбо в остальных весовых категориях, а 7 ноября на старт выйдут спортсмены по боевому самбо.