8 Նոյեմբեր 2010 - 14:36 AMT
Երևանում ընթանում է Հայաստանի hանդբոլի մինչև 16 տարեկան տղաների և աղջիկների առաջնությունը: Առաջնությանը մասնակցում են տղաների 6 և աղջիկների 4 թիմեր Հայաստանի տարբեր մարզերից ու Լեռնային Ղարաբաղից:
Նոյեմբերի 8-ին հայտնի դարձավ աղջիկների հաղթող թիմը: Առաջին տեղը զբաղեցրեց «Շենգավիթ» թիմը, երկրորդը` hանդբոլի մասնագիտացված դպրոցի թիմը, և երրորդ տեղը զբաղեցրեց «Արցախ» թիմը: Մրցանակակիրները մեդալներ և պատվոգրեր ստացան: Առաջնությանը ներկա է նաև Հայաստանի հավաքականի գլխավոր մարզիչ Պատրիկ Օթամյանը, որը ժամանել է Ֆրանսիայից:
Իսկ տղաների հաղթող թիմը կորոշվի նոյեմբերի 10-ի: Այնուհետև կձևավորվի Հայաստանի հավաքականը, որն էլ կնախապատրաստվի մինչև 18 տարեկանների Եվրոպայի առաջնությանը:

8 Ноябрь 2010 - 14:36 AMT
В Ереване проходит чемпионат Армении по гандболу среди юношей и девушек до 16 лет. В чемпионате принимают участие 6 команд среди мальчиков и 4 среди девушек из разных регионов Армении и Нагорного Карабаха.
8 ноября стали известны победители среди девушек. Первое место заняла команда “Шенгавит”, второе – команда специализированной школы гандбола, и третье – команда “Арцах”. Призеры получили медали и грамоты. На чемпионате так же присутствует главный тренер сборной Армении Патрик Отамян, который прибыл из Франции.
А победители среди юниоров определятся 10 ноября. Затем сформируется сборная Армении, которая и подготовится к чемпионату Европы до 18 лет.