9 Նոյեմբեր 2010 - 08:37 AMT
Նոյեմբերի 11-14-ը Երևանում կանցկացվի ֆորում ԱՊՀ և բալթյան 11 երկրների ազգային օլիմպիական կոմիտեների /ԱՕԿ/ ներկայացուցիչների մասնակցությամբ:
Ծրագրում նախատեսված են «Լոնդոն -2012 » `ամառային և «Սոչի -2014 »` ձմեռային օլիմպիական խաղերի շնորհանդեսներն ու դրանց նախապատրաստությանն առնչվող հարցերը: Իրենց երկրների ԱՕԿ- ների և տարբեր մարզաձևերի ազգային ֆեդերացիաների գործունեության մասին զեկուցումներով հանդես կգան օլիմպիական կոմիտեների ներկայացուցիչները:
Կլինեն նաև ելույթներ բարձրակարգ մարզիկների բժշկական վերահսկողության, ազգային հակադոպինգային կրթական ծրագրերի և այլ հարցերի մասին:
Հաջորդ օրը ` նոյեմբերի 13-ին հյուրերը կմասնակցեն Ալ. Սպենդիարյանի անվան օպերայի և բալետի ակադեմիական թատրոնում կայանալիք ՀԱՕԿ-ի հիմնադրման 20-ամյակին նվիրված տոնական հանդիսությանը, հաղորդում է ՀԱՕԿ մամլո ծառայությունը:

11-14 ноября в Ереване пройдет форум с участием Национальных Олимпийских комитетов 11 стран СНГ и Балтии.
В рамках форума будут представлены презентации летних Олимпийских игр 2012 года в Лондоне и зимних Олимпийских игр 2014 года в Сочи, а так же будут обсуждены вопросы о подготовительных работах к играм.
Специалисты представят доклады о медицинской подготовке спортсменов и о национальных антидопинговых программах, PanARMENIAN.Net передали в пресс-службе Национального Олимпийского комитета Армении. 13 ноября в Национальный академический театр оперы и балета им. Александра Спендиаряна состоится торжественное мероприятие, посвященное 20-летию АНОК.