12 Նոյեմբեր 2010 - 14:31 AMT
Նոյեմբերի 12-ին կայացավ Հայաստանի Ֆուտբոլի ֆեդերացիայի գործկոմի նիստը, որն անցկացրեց ՀՖՖ նախագահ Ռուբեն Հայրապետյանը: Նիստի ընթացքում քննարկվեցին մի քանի հարցեր, այդ թվում` Հայաստանի Բարձրագույն Լիգայի ակումբների քանակի փոփոխության հարցը:
Նիստի ժամանակ որոշվեց, որ «Շիրակը», որը 2010 թվականի Հայաստանի առաջնությունում վերջին` 8-րդ տեղն է զբաղեցնում, չի լքի Բարձրագույն լիգան:
«Շիրակը» նոր հովանավոր ունի, որը լայնամասշտաբ աշխատանք է իրականացնում ակումբի ենթակառույցներում և նպաստում Շիրակի մարզում ֆուտբոլի զարգացմանը: Եվ «Շիրակ» ակումբը իրավունք է ստանում ելույթ ունենալ Հայաստանի Բարձրագույն Լիգայում»,- PanARMENIAN.Net-ին հաղորդել են ՀՖՖ մամլո ծառայությունից:
Մինչև առաջնության ավարտը մեկ տուր է մնացել, և շիրակյան թիմն անգամ հաղթանակի դեպքում չի կարող բարձրանալ վերջին տեղից:
Այսպիսով, Հայաստանի 2011 թվականի առաջնությանը բացի «Շիրակից» կմասնակցեն ևս 8 թիմեր` Բարձրագույն Լիգայի 7 թիմեր և «Արարատը», որը ժամկետից շուտ ապահովեց երկրի Առաջին Լիգայի ոսկե մեդալները:

12 Ноябрь 2010 - 14:31 AMT
12 ноября состоялось заседание исполкома Федерации футбола Армении, которое провел президент ФФА Рубен Айрапетян. В ходе заседания было обсуждено несколько вопросов, в том числе и вопрос об изменении количества клубов Высшей Лиги Армении.
Во время заседания было решено, что “Ширак”, который в чемпионате Армении 2010 года занимает последнее 8 место, не покинет Высшую Лигу.
“У “Ширака” новый спонсор, который проводит широкомасштабную работу в инфраструктурах клуба и способствует развитию футбола в Ширакской области. И клуб “Ширак” получает право выступать в Высшей Лиге Армении”, – сообщили PanARMENIAN.Net в пресс-службе ФФА.
До завершения чемпионата остался один тур, и ширакская команда даже в случае победы не сможет подняться с последнего места.
Таким образом, в чемпионате Армении 2011 года кроме “Ширака”, примут участие еще 8 команд – 7 команд Высшей Лиги и “Арарат”, который досрочно обеспечил себе золотые медали Первой Лиги страны.