17 Նոյեմբեր 2010 - 08:22 AMT
Նոյեմբերի 17-ը ՈւԵՖԱ-ի օրացույցով ընկերական խաղերի օր է: Հայաստանի հակառակորդը Եվրո-2012 խաղերի խմբային փուլում ՌԴ հավաքականը, որը առաջին տեղն է գրավում B խմբում, Վորոնեժում ընդունում է Բելգիայի հավաքականին: Այս խաղին ներկա կլինի նաև Հայաստանի հավաքականի մարզիչ Վարդան Մինասյանը, որի որոշմամբ նրա սաներն այդ օրը չեն խաղալու:
Ռուսաստանի հավաքականի կապիտան Անդրեյ Արշավինը նշել է, որ իրենց տեղը Եվրո-2012 B խմբում կախված է Հայաստանի հավաքականի հետ երկու խաղերից: «Ամեն ինչ կախված կլինի Հայաստանի հետ խաղերից: Հենց նրանք պետք է մեզ համոզեն, որ մենք նախկինի պես ուժեղ ենք: Մեզ չի խանգարի վստահության ներարկումը, կապված հաղթանակների հեը: Առավել ևս, որ բոլորը Եվրոպայի առաջնությանը մասնակցելու մեծ ցանկություն ունեն»,-մեջբերում է ֆուտբոլիստի խոսքերը sport-express.ru-ն:
Խմբում Հայաստանի մյուս մրցակիցները կխաղան հետևյալ կերպ՝ Սլովակիայի հավաքականը կընդունի Բոսնիային ու Հերցոգովինային, Իռլանդիան՝ Նորվեգիային, Ալբանիան՝ Մակեդոնիային:

17 Ноябрь 2010 - 08:22 AMT
17 ноября по календарю UEFA день товарищеских игр. Соперник сборной Армении в групповом этапе чемпионата Европы 2012 года сборная России, которая занимает первое место в группе В, в Воронеже принимает сборную Бельгии. На этом матче будет присутствовать и наставник сборной Армении Вардан Минасян, по решению которого его подопечные в этот день не проведут матч.
Капитан сборной России Андрей Аршавин отметил, что их место в группе во многом зависит от ближайших матчей. “ Все будет зависеть в частности – от двух ближайших с Арменией матчей. Именно они должны убедить, что мы по-прежнему сильны. Нам не помешает инъекция уверенности, связанная с победами. Тем более что все испытывают огромное желание выйти на чемпионат Европы”,- слова футболиста передает sport-express.ru. Остальные соперники сборной Армении по группе сыграют следующим образом: сборная Словакии примет Боснию и Герцеговину, Ирландия – Норвегию, Македония погостит в Албании.