Նոյեմբերի 17-ին ֆուտբոլի ազգային հավաքականները ընկերական խաղերի են մասնակցել: Հայաստանի մրցակիցները Եվրո-2012 B խմբում պարտություններ են կրել ընկերական խաղերում:
Ռուսաստանի հավաքականը Վորոնեժում պարտություն կրեց Բելգիայից: Չնայած հանդիպման ընկերական կարգավիճակին, ՌԴ թիմի մարզիչ Դիկ Ադվոկատը խաղին մասնակից դարձրեց իր թիմի բոլոր ուժեղագույն ֆուտբոլիստներին, հայտնում է ՈՒԵՖԱ-ի պաշտոնական կայքը: Սակայն բելգիացիներն ավելի ուժեղ գտնվեցին և երկու անպատասխան գնդակ խփեցին, կրկնակի գոլի հեղինակ դարձավ Լուկակուն:
Չնայած նրան, որ Իռլանդիայի հավաքականն իր դաշտում 11-մետրանոցով բացեց խաղի հաշիվը Նորվեգիայի հետ, հետո ստիպված էր երկու անգամ խաղը սկսել դաշտի կենտրոնից: Խաղն ավարտվեց 1:2 հաշվով Նորվեգիայի օգտին:
Սլովակիայի հավաքականն իր դաշտում ընդունեց Բոսնիայի ու Հերցոգովինայի հավաքականներին և զիջեց 2:3 հաշվով:

17 ноября национальные сборные по футболу провели товарищеские матчи. Соперники сборной Армении в отборочном этапе EURO-2012 потерпели поражения.
Сборная России в Воронеже потерпела поражение от Бельгии. Несмотря на товарищеский статус встречи, наставник российской команды Дик Адвокат выставил на игру практически всех сильнейших футболистов своей команды, передает официальный сайт UEFA. Но бельгийцы оказались сильнее и забили безответные два мяча, автором дубля стал Лукаку.
Несмотря на то, что сборная Ирландии на своем поле с пенальти открыла счет в игре против сборной Норвегии, потом она вынуждена была два раза начать игру с центра поля. Матч закончился 1:2 в пользу Норвегии.