«Չեմ կարող «Հատիսին» շնորհավորել հաղթանակի առթիվ, որին նա ձգտում էր, սակայն ես կարող եմ շնորհավորել հայ բասկետբոլիստուհիներին լավ և մարտական խաղի կապակցությամբ»,-ասել է «Դինամո ԳՈՒՎԴ»-ի գլխավոր մարզիչ Բորիս Սոկոլովսկին «Հատիսին» 90:99 հաշվով հաղթելուց հետո:
Ըստ Սոկոլովսկու, չնայած այն հանգամանքին, որ «Հատիսը» պարտվում էր խոշոր հաշվով, հայ մարզուհիները չհուսահատվեցին, օգտագործեցին իրենց հաղթաթուղթը, գտան հակառակորդի թույլ տեղերը և բեկում մտցրեցին խաղում, և միայն մի քանի հաջող նետումների շնորհիվ Նովոսիբիրսկի «Դինամո ԳՈՒՎԴ»-ն կարողացավ հաղթել:
Գլխավոր մարզիչը նշեց նաև Օլիմպիա Սքոթի լավ խաղը: «Վնասվածք էր ստացել հիմնական կենտրոնական խաղացող Էրիկա Դևիսը: Սքոթը շատ ուժեղ մարզիկ է , սակայն դժվարություններ ունեցավ թիմին հարմարվելու հարցում: Կարծում եմ, նրան ուղղակի մի քանի օր պակասեց, հակառակ դեպքում մենք այսօր չէինք հաղթի»:
Սոկոլովսկին նշել է, որ «Հատիսում» լավ կազմ է հավաքվել, սակայն ավելի ուժեղ խաղ ցուցադրելու համար պակասում է մրցաշարային փորձը: «Ինձ համար հաճելի է, որ մենք հաղթեցինք, սակայն արդյունքի հասանք լեգիոներների շնորհիվ, դրանում է ռուսական բասկետբոլի խնդիրը»,-ասել է ռուս մասնագետը;

“Не могу поздравить хозяев с победой, к которой они стремились, но я могу поздравить их с очень хорошей и действительно боевой игрой”,- сказал главный тренер новосибирского “Динамо ГУВД” Борис Соколовский после победы над “Атисом” со счетом 90:99.
По словам Соколовского, несмотря на то, что “Атис” проигрывал с крупным счетом, армянские баскетболистки не дрогнули, использовали свой козырь, нашли слабые места противника и добились перелома в игре, но за счет нескольких удачных бросков новосибирское “Динамо ГУВД” смогло выиграть.
Главный тренер также отметил хорошую игру Олимпии Скотт, которую “Атис” приобрел всего за несколько дней до матча: “У моего коллеги были проблемы по составу, потому что травму получила основной центровой Эрика Девис. Скотт – очень сильная баскетболистка, но испытывала трудности с адаптацией в командной игре. Думаю, ей не хватило нескольких дней, иначе мы бы сегодня не выиграли”.
Соколовский отметил, что в “Атисе” собран хороший состав баскетболисток, но не хватает турнирной практики, поэтому армянский клуб выглядит не так сильно. “Мне, как тренеру не только “Динамо ГУВД”, но и женской сборной России, приятно, что мы сегодня выиграли, но результат нам опять дают легионерки, в этом и проблема российского баскетбола”,- заключил российский специалист.