Նոյեմբերի 21-ին Կարեն Դեմիրճյանի անվան ՄՀՀ-ում տեղի կունենա առանց կանոնների մարտերի «ProFC» վարկածով աշխարհի թիմային առաջնությունը: Առաջնությանը կմասնակցեն չորս թիմեր Հայաստանից, Ռուսաստանից, Ուկրաինայից և Սերբիայից:
Մարտերը կընթանան մինչև 70, 76, 84, 93 և +93 կգ քաշային կարգերում: Հայաստանի հավաքականը կմրցի Սերբիայի հավաքականի, իսկ Ռուսաստանի հավաքականը` Ուկրաինայի հետ:
Սերբիայի հավաքականի 3 մարզիկներ վնասվածքներ են ստացել և չեն կարող մասնակցել առաջնությանը: Այսպիսով, Հայաստանի հավաքականը կպայքարի միայն երկու քաշային կարգերում` մինչև 70 և +93 կգ:
Այդ մարտերից բացի, աշխարհի չեմպիոնի կոչման համար մենամարտ տեղի կունենա Գոռ Հարությունյանի (Հայաստան) և Միխայիլ Մալյուտինի (Ռուսաստան) միջև:
«ProFC» լիգայի փոխնախագահ Վիկտոր Երյոմինի խոսքերով, նման առաջնությունների նպատակն աշխարհում այս մարզաձևը զարգացնելն է: «Մինչ օրս մենք կազմակերպել ենք 19 միջազգային մրցաշարեր: Կարծում եմ, որ Երևանի բնակիչները մեծ հաճույք կստանան և կդիտեն գեղեցիկ մենամարտեր»,- ասել է նա:

21 ноября в СКК имени Карена Демирчяна впервые пройдет командный чемпионат мира по версии "ProFC” по смешанным боям. В чемпионате примут участие сборные Армении, России, Украины и Сербии.
Бои пройдут в весовых категориях до 70, 76, 84, 93 и + 93 кг. Сборная Армении поборется со сборной Сербии, а Россия – с Украиной.
3 борца сборной Сербии получили травмы и не смогут участвовать в чемпионате. Таким образом, сборная Армении выступит лишь в двух весовых категориях – до 70 и + 93 кг.
Кроме этих боев, cостоится поединок за звание чемпиона мира между Гором Арутюняном (Армения) и Михаилом Малютином (Россия).
Арутюнян сказал, что для него очень важно выйти на ринг в Армении, и он сделает всё, чтобы стать чемпионом мира. Армянский спортсмен провел 8 поединков и во всех одержал победы.
По словам вице-президента лиги “ProFC” Виктора Еремина, цель таких чемпионатов – развивать этот вид спорта во всем мира. “До сегодняшнего дня, мы организовали 19 международных турниров. Думаю, что жители Еревана получат большое удовольствие и увидят красивые поединки”, – сказал Еремин.