Նոյեմբերի 22-ին Աբու Դաբիում (ԱՄԷ) մեկնարկում է ձյուդոյի Գրան պրին: Գրան պրին վարկանիշային է, և նրանում խաղարկվում են Լոնդոնի օլիմպիական խաղերի ուղեգրեր: Մրցաշարի մրցանակային ֆոնդը կազմում է 200 հազար դոլար և ավարտվելու է նոյեմբերի 24-ին:
Հայաստանն այս կարևոր մրցաշարում ներկայացնում են երեք ձյուդոիստներ. 2009-ի ԱԱ բրոնզե մեդալակիր Հովհաննես Դավթյանը (60 ք /կ), 2010-ի աշխարհի գավաթակիր Արմեն Նազարյանը (66 ք /կ) և Համբարձում Տոնոյանը (66 ք /կ):
Մինչ այդ, ձյուդոյի միջազգային ֆեդերացիայի առաջարկով ռումինացի մասնագետ Կոնստանտին Բոգդանը նշանակվել է Հայաստանի ձյուդոյի ֆեդերացիայի նախագահ, իսկ Հայաստանի հավաքականի գլխավոր մարզիչը դարձել է Ադրիան Կրիոտուրուն:

22 Ноябрь 2010 - 09:18 AMT
22 ноября в Абу-Даби (ОАЭ) стартует Гран При по дзюдо. Гран При рейтинговый и на нем разыгрываются путевки на лондонские Олимпийские игры. Призовой фонд турнира составляет 200 тыс. долларов и завершится 24 ноября.
Армению в этом важном турнире представляют три дзюдоиста: бронзовый призер чемпионата мира 2009 года Оганнес Давтян (в/к 60), обладатель Кубка Мира 2010 года Армен Назарян (в/к 66) и Амбарцум Тоноян (в/к 66).
До этого, по предложению международной Федерации дзюдо, румынский специалист Константин Богдан был назначен президентом Федерации дзюдо Армении, а главным тренером сборной Армении стал Адриан Криотуру.