26 Նոյեմբեր 2010 - 13:58 AMT
2010թ. երրորդ եռամսյակի վերջի դրությամբ հաճախորդներին վճարային քարտերի տրամադրումը կամ դրանց սպասարկումը իրականացվել է ՀՀ տարածքում գործող 20 առևտրային բանկերի կողմից: Ընդ որում` 19 առևտրային բանկեր անդամակցում են «ԱրՔա» քարտերով վճարումների միասնական համակարգին: Ինչպես հաղորդում է Հայաստանի Կենտրոնական բանկի մամլո ծառայությունը, հաշվետու ժամանակահատվածում քարտերի սպասարկման նպատակով տեղադրվել են 24 նոր ավտոմատ գանձման մեքենաներ և 2010թ. երրորդ եռամսյակի վերջի դրությամբ դրանց ընդհանուր քանակը կազմել է 778: Այդ թվում` «ԱրՔա» վճարային քարտերի սպասարկումը իրականացվում է 719 ավտոմատ գանձման սարքավորումների միջոցով:
Առևտրային բանկերի կողմից տեղադրված POS – տերմինալների ընդհանուր քանակը կազմել է 3195, որից 450-ը տեղադրված է առևտրային բանկերի ստորաբաժանումներում: Տեղադրված իմպրինտերների ընդհանուր քանակը կազմել է 25:

26 Ноябрь 2010 - 13:58 AMT
По состоянию на конец третьего квартала 2010 года 20 коммерческих банков Армении предоставляли и обслуживали пластиковые карты, из них 19 являются членами единой платежной системы ArCa. Как сообщает пресс-служба Центрального банка Армении, в отчетном периоде было установлено 24 банкомата, и по состоянию на конец сентября их количество составило 778, в том числе из них 719 обслуживают карты ArCa.
Кроме того, по состоянию на конец третьего квартала количество установленных комбанками Армении POS терминалов составило 3195, из них 450 установлены в подразделениях банков. Общее число установленных импринтеров составило 25.