1 Դեկտեմբեր 2010 - 08:41 AMT
2010թ. դեկտեմբերի 1-ին Էրեբունի մասնաճյուղին կից տարածքում, ք. Երևան, Տիգրան Մեծ պող. 48/41 հասցեում ՎՏԲ-Հայաստան բանկը բացել է կենտրոնացված վարկային բեք-օֆիս մանրածախ հատվածի հաճախորդների համար: Դա նշանակում է, որ բոլոր վարկային պայմանագրերը, բացի ոսկու գրավադրմամբ վարկերից, կազմվելու են տվյալ ստորաբաժանումում, իսկ Երևան քաղաքում բանկի հաճախորդները հնարավորություն կունենան վերընշված հասցեում ստորագրել վարկային պայմանագրերը և տեղում նոտարով վավերացնել:
Սա բիզնեսի բոլոր տեսակների, հատկապես կորպորատիվ և փոքր բիզնեսի, ինչպես նաև մանրածախ հատվածի գծով բանկի բոլոր վարկային գործարքների ձևակերպման կենտրոնացման վերջին փուլն է: Բանկը սկսել էր գլխամասում բոլոր վարկային բեք-օֆիսային ֆունկցիաների կենտրոնացման գործընթացը 2010թ.-ին, այդպիսով մասնաճյուղային ցանցին թողնելով առավելապես բանկային պրոդուկտների վաճառքի ֆունկցիաները:
«Մանրածախ վարկային պրոդուկտների համար կենտրոնացված բեք-օֆիսի բացումը գլխամասում բոլոր վարկային գործարքների գծով վարկային որոշումների ընդունման գործընթացի կենտրոնացման գործընթացի տրամաբանական ավարտն է: Կենտրոնացումը մենք դիտարկում ենք, որպես էական գործիք վարկային գործընթացի արդյունավետության, սպասարկման որակի և գործառնական ռիսկերի վերահսկման բարձրացման համար», – նշեց ՎՏԲ-Հայաստան բանկի բանկային ռիսկերի վերահսկման դեպարտամենտի տնօրեն` Ալյոնա Ստրատանը, հաղորդում է բանկի մամլո ծառայությունը:

1 Декабрь 2010 - 08:41 AMT
1-го декабря 2010г. на территории смежной с филиалом Эребуни, по адресу г. Ереван, пр. Тиграна Меца 48/41, ЗАО «Банк ВТБ (Армения)» открыл централизованный кредитный бэк-офис для клиентов розничного сегмента. «Это означает, что все кредитные договора, кроме кредитов под обеспечение золотых изделий, будут составляться в данном подразделении, а в Ереване у клиентов банка будет возможность по вышеуказанному адресу подписывать кредитные договора и на месте заверять их нотариально», – отмечается в сообщении пресс-службы банка.
Банк начал процесс централизации всех кредитных бэк-офисных функций в Головном Офисе в 2010 году, тем самым, оставляя филиальной сети преимущественно функции продаж банковских продуктов. «Открытие централизованного бэк-офиса для розничных кредитных продуктов это логическое завершение процесса централизации процесса принятия кредитных решений по всем кредитным сделкам в Головном офисе. Мы рассматриваем централизацию, как существенный инструмент для повышения эффективности процесса кредитования, качества обслуживания и контроля операционных рисков», – сообщила директор Департамента контроля банковских рисков Банка ВТБ (Армения) Алена Стратан.