Դավիթ Նալբանդյանը, որը համաշխարհային վարկանիշում զբաղեցնում է 27-րդ տեղը, հաստատել է իր մասնակցությունը ATP World Tour 250 Heineken Open-2011 մրցաշարում, որը տեղի է ունենալու հունվարի 10-17-ը Օկլենդում (Նոր Զելանդիա): Դա Նալբանդյանի երրորդ ելույթն է այս մրցաշարում:
Մրցաշարին մասնակցելու է նաև իսպանացի Խուան Կառլոս Ֆերերոն:
Առաջին համարի տակ հանդես է գալու իսպանացի Դավիթ Ֆերերը, երկրորդ համարի տակ` ամերիկացի Ջոն Այզները, ելույթ են ունենալու նաև իսպանացի Ալբերտ Մոնտանյեսը, արգենտինացի Խուան Մոնակոն, բրազիլացի Թոմազ Բելուչին և գերմանացի Ֆիլիպ Քոլշրայբերը, հաղորդում է gotennis.ru-ն:
Մրցաշարի տնօրեն Ռիչարդ Փալմերը նշել է, որ շատ գոհ է Heineken Open-2011 մրցաշարի մասնակիցների կազմից, որի մրցանակային ֆոնդը կազմում է 355.500 դոլար:

Давид Налбандян, занимающий 27 место в мировом рейтинге, подтвердил свое участие в турнире категории ATP World Tour 250 Heineken Open-2011, который пройдет с 10 по 17 января в Окленде (Новая Зеландия). Это третье выступление Налбандяна в этом турнире.
В Heineken Open-2011 так же заявился испанец Хуан Карлос Ферреро. Теннисисты получили от организаторов шестые и пятые номера стартового посева.
Первым сеяным здесь будет другой испанец – Давид Феррер, второй же номер посева получил американец Джон Айзнер, которому будет нелегко защитить титул чемпиона Heineken Open-2010. Другими сеяными в Окленде теннисистами стали испанец Альберт Монтаньес, аргентинец Хуан Монако, бразилец Томаз Беллуччи и немец Филипп Кольшрайбер, передает gotennis.ru.
Директор турнира Ричард Палмер отметил, что очень доволен составом участников Heineken Open-2011, призовой фонд которого составляет $355,500.