6 Դեկտեմբեր 2010 - 10:52 AMT
«Մենք պաշտոնապես հայտարարում ենք, որ «Փյունիկը» հրաժարվում է մասնակցել Համագործակցության գավաթի խաղարկությանը: Դա հիմնավորված է նրանով, որ կազմակերպիչները պահանջում են խաղալ հիմնական կազմով, իսկ մեր ֆուտբոլիստները պետք է պատրաստվեն այլ առաջնությունների, այդ թվում նաև Հայաստանի ազգային հավաքականի խաղերին»,-մամլո ասուլիսում հայտարարել է Երևանի «Փյունիկի» նախագահ Կարեն Հարությունյանը:
Հարությունյանը նշել է նաև, որ իրենց նպատակն է ուշադրություն դարձնել «Փյունիկի» սաներին, և երիտասարդ խաղացողները հաջորդ խաղաշրջանում կհամալրեն ակումբի կազմը: Իսկ 2010թ. «Փյունիկի» 33 ֆուտբոլիստներ հանդես են եկել ՀՀ հավաքականի կազմում:
Հայաստանի ֆուտբոլի ազգային հավաքականի և «Փյունիկի» գլխավոր մարզիչ Վարդան Մինասյանն ամփոփել է 2010թ. արդյունքները: «Ճիշտ է, «Փյունիկը» նվաճել է երկրի բոլոր տիտղոսները և դա մեծ պատիվ է մեզ համար, սակայն ինձ համար անձամբ կարևոր է, որ «Փյունիկը», ինչպես նաև հավաքականը գեղեցիկ խաղ ցույց տան»,-սաել է Մինասյանը:
Ըստ գլխավոր մարզչի, ֆուտբոլիստները մինչև դեկտեմբերի 15-ը անհատապես են մարզվում, իսկ դեկտեմբերի 27-30-ին համատեղ մարզումներ կանցկացնեն, իսկ հունվարի 6-ին կմեկնարկեն հիմնական նախապատրաստական մարզումները:
«Մինչ հաջորդ խաղաշրջանի մեկնարկը մենք երեք հավաք կանցկացնենք, որից մեկը Կիպրոսում: Ինչպես արդեն հայտնի է, Հայաստանի առաջնությունը մեկնարկում է մարտի 1-ին: Ես ցանկանում եմ, որ մինչ Ռուսաստանի հավաքականի հետ խաղը արդեն 4 խաղ կայացած լինի՝ 2-ը երկրի առաջնությունում և 2-ը՝ Հայաստանի գավաթի խաղարկությունում: Դա թույլ կտա նախապատրաստվել խաղին»,-հավելել է «Փյունիկի» մարզիչը:

6 Декабрь 2010 - 10:52 AMT
“Мы официально объявляем, что “Пюник” отказывается принимать участие в “Кубке содружества”. Это обосновано тем, что организаторы требуют играть основным составом, а наши футболисты должны подготовиться к другим первенствам, в том числе и к играм национальной сборной Армении”, – на пресс-конференции заявил президент ереванского “Пюника” Карен Арутюнян.
Арутюнян также отметил, что их цель – уделять особое внимание воспитанникам “Пюника”, и молодые игроки школы в следующем сезоне пополнят состав клуба. А в 2010 году 33 футболиста “Пюника” выступили в составе сборной Армении.
Главный тренер национальной сборной Армении и “Пюника” Вардан Минасян подвел итоги 2010 года: “Правда, “Пюник” завоевал все титулы страны, и это для нас большая честь, но для меня лично важно, чтобы “Пюник” как и сборная показывали красивую игру”,- сказал Минасян.
По словам главного тренера, футболисты до 15 декабря тренируются индивидуально, 27-30 декабря проведут совместные тренировки, а уже с 6 января следующего года начнутся основные подготовки.
“До старта следующего сезона мы проведем три сбора: второй сбор мы проведем на Кипре 12 или 14 дней. Как уже известно, чемпионат Армении стартует первого марта. Я хочу, чтобы до матча против сборной России были сыграны 4 матча – 2 на чемпионате страны и 2 – на Кубке Армении. Это поможет подготовиться к игре”,- добавил наставник “Пюника”.