Հայաստանի կառավարությունում կադրային վերադասավորումները երկրի տնտեսության մեջ ոչինչ չեն փոխի, եթե չփոխվի զարգացման ծրագրերի գաղափարախոսությունը: Այդ մասին ասել է ՀՅԴ խորհրդարանական խմբակցության անդամ Արծվիկ Մինասյանը` մեկնաբանելով ՀՀ էկոնոմիկայի նախարար Ներսես Երիցյանին, ֆինանսների նախարար Տիգրան Դավթյանին պաշտոնից ազատելու և նրա փոխարեն ՀՀ ԿԲ փոխնախագահ Վաչե Գաբրիելյանին նշանակելու մասին տեղեկատվությունը:
«Ցավոք սրտի, Հայաստանի կառավարման համակարգում շարունակում է իշխել բանկային համակարգի ոգին, ընդ որում, կյանքն ապացուցել է, որ դա լավ բանի չի հանգեցնում: Բանկի կառավարիչի գործունեությունն ուղղված է համակարգի համար առավելագույն շահույթ ապահովելուն այն ժամանակ, երբ տնտեսագետի նպատակն է առավելագույն շահույթ ապահովել տնտեսության համար»,- ասել է նա:
Երևանի քաղաքապետի պաշտոնում Կարեն Կարապետյանի նշանակման մասին նա ասել է, որ նա շատ լավ մենեջեր է, որպիսիք քիչ են Հայաստանում, բայց քաղաքական գործիչ չէ: «Որպես մենեջեր նա շատ լավ մասնագետ է, և նման պրոֆեսիոնալներն ավելի շատ պետք են երկրի տնտեսությանը»,- ասել է Մինասյանը:

Кадровые перестановки в правительстве Армении не изменят ничего в экономике страны, если не будет изменена идеология программ развития. Об этом сказал член оппозиционной парламентской фракции АРФ Дашнакцутюн Арцвик Минасян, комментируя информацию об освобождении от должности министра экономики РА Нерсеса Ерицяна, готовящемся назначении на его место нынешнего министра финансов Тиграна Давтяна, а также предстоящем назначении заместителя главы Центрального банка РА Ваче Габриелян на должность министра финансов.
«К сожалению, в системе управления Армении продолжает царить дух банковской системы, при том, что жизнь показала, что это к хорошему не приводит. Банковский управляющий нацелен на обеспечение максимальной прибыли для системы, в то время как целью экономиста является обеспечение максимальной прибыли для экономики», – добавил он.
Что касается избрания гендиректора компании АрмРосгазпром Карена Карапетяна на пост мэра Еревана, то, по мнению депутата, он очень хороший менеджер, каких мало в Армении, но не политик. «Как менеджер он очень хороший специалист, и такие профессионалы больше нужны в экономике страны», – сказал Минасян.